Nová autíčka na hřištích v Plzni jsou poděkováním záchranářům

Hasiči, policisté, zdravotníci a strážníci městské policie v úterý 29. června uvedli do provozu čtyři nové vozy. Jedná se o čtyři herní prvky, které jsou vyvedené v barvách dané záchranné složky.


Městský obvod se rozhodl tímto způsobem poděkovat za práci složkám IZS.

„Chtěli jsme nějakým jiným způsobem poděkovat složkám IZS a městské policii, proto jsme se rozhodli pořídit herní prvky, které budou hasiče, policisty, záchranáře a městské policisty nejvíc vystihovat. Autíčka jsou rozmístěna na území obvodu vždy v místě, které s daným typem auta nějak souvisí,“ vysvětluje starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka a dodává, že bylo poměrně obtížné najít dodavatele, který by uměl autíčka vyrobit a zároveň, aby disponoval odpovídající certifikací.

Velký hasičský automobil najdou děti před hasičskou zbrojnicí návsi v Radobyčicích. Zprovoznění herního prvku se zúčastnil velitel místní jednotky Pavel Plzák a člen jednotky Petr Baloun.

Vozidlo policie je umístěno nedaleko obchodního centra Luna vedle dopravního inspektorátu. Autíčko uvedli do provozu náměstek krajského policejního ředitele Michal Krejbich a Karel Machulda, ředitel Městského ředitelství policie Plzeň.

Záchranářský automobil, tedy žlutý sanitní vůz, stojí poblíž transfuzní stanice v Adelově ulici a při zprovoznění byl přítomen ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička.

U služebny městských strážníků ve Skvrňanech je instalováno auto městské policie. Tady se uvedení herního prvku do provozu zúčastnil velitel Městské policie Plzeň Petr Vlk a velitelka skvrňanské služebny Eva Königová se svým zástupcem.

„Věříme, že herní prvky budou děti bavit, že si na nich užijí legraci, a že možná některé z nich přilákají k práci u policie, zdravotníků, hasičů nebo městských strážníků,“ dodává starosta.

„Práce všech, kteří se podílí na fungování integrovaného zásahového systému, si velmi ceníme. Jejich nasazení a nenahraditelná práce v době pandemie si zaslouží velké poděkování,“ shodují se místostarostové třetího městského obvodu.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby