Nová linka MHD pro obyvatele Třemošné a Zruče-Sence

Od 1. září 2021 spustí Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) novou autobusovou linku 58, která zajistí přepravu zejména pro obyvatele Třemošné a Zruče-Sence.

potisk adapt print

Linka, kterou si zmíněné obce u PMDP objednaly, bude do půlky letošního prosince fungovat ve zkušebním provozu.

„Mezi Třemošnou a Zručí-Sencem je historicky silná vazba, neboť Třemošná zajišťuje funkci lékařskou, nákupní i vzdělávací. Autobusy nové linky 58 tak nejen usnadní dopravu do Plzně, ale také mezi oběma sídelními celky,“ říká Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Myslím si, že zajímavé budou spoje nové linky i pro školáky dojíždějící do třemošenské základní školy.“

„Autobusy budou vyjíždět z tramvajové konečné na Bolevci a pojedou přes 4 zastávky v Třemošné a 5 zastávek ve Zruči-Senci až na konečnou Bílá Hora, kde budou mít spoje v obou směrech garantovaný přestup na linku 20 pokračující do centra Plzně. Prozatím počítáme s provozem v pracovní dny,“ upřesňuje Miroslav Macháň, dopravně provozní ředitel PMDP.

Linka 58 bude v testovacím provozu do 12. prosince letošního roku. PMDP žádají cestující, kteří budou novou linku využívat, aby posílali své náměty a připomínky na e-mail info@pmdp.eu.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 26.08.2021 12:060 +
 
AutoCB - Renault Clio (Renault bez čekání)

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda Kamiq
uniweb weby