Nová zastávka U Kasáren umožní pohodlné nastupování

Správa veřejného statku města Plzně vybudovala nový zastávkový záliv s nástupištěm U Kasáren na Slovanech. Nová zastávka pro trolejbusy na Nepomucké ulici bude v provozu od 16. prosince.

weby na míru UNIWEB

Za stavbu město zaplatilo 2,7 milionu korun včetně DPH.

„Úpravu zastávky si vyžádali občané. Nástup do vozů byl kvůli absenci zvýšené plochy zastávky zejména pro seniory a maminky s kočárky nekomfortní. Nyní bude nástupní plocha přibližně ve stejné výši jako je podlaha nízkopodlažních trolejbusů, které tu budou zastavovat,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Bylo nutné nejprve vybudovat opěrnou zeď, která zvedla celý terén v místě zastávky. Teprve pak jsme mohli položit novou zámkovou dlažbu na nástupiště i přilehlý chodník,“ vysvětlil Radek Zeman ze Správy veřejného statku města Plzně, který měl stavbu na starosti.

„Nová zastávka U Kasáren ve směru na Černice vznikla o 175 metrů dále, než je ta stávající. V místě stávající zastávky totiž město nevlastní pozemky,“ uvedl vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného státu města Plzně Jan Hakl.
 
Na zastávce U Kasáren zastavují trolejbusy linek 10,13 a noční autobusové linky N2, N5. Jde o zastávku na znamení, kterou využívají hlavně rezidenti z Bručné. Trolejbusy budou na novém místě zastavovat od prvních ranních spojů 16. prosince 2022, noční autobusové linky pak poprvé v noci z 16. na 17. prosince. Stará zastávka bude zrušena.

Stavbu od září do listopadu 2022 realizovala firma Silnice Nepomuk a Správa veřejného statku za ni zaplatila celkem 2 738 123 korun včetně DPH.

Fotogalerie
weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 14.12.2022 10:066 +
 
AutoCB - Renault Clio (Renault bez čekání)

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda Kamiq
uniweb weby