Nové hřiště na Borech si užijí hlavně nejmenší děti

Houpačky, klouzačka, pružina i lezecká stěna nebo prvky procvičující motoriku a fantazii jsou součástí zbrusu nového hřiště, které bylo tento týden slavnostně otevřené na Borech.

weby uniweb zprávy

Konktrétně se nachází v Šimerově ulici a nahradilo původní, již opotřebovanou pyramidu.

„Na tomto místě stála pyramida, která už měla svá nejlepší léta, jak se říká, za sebou. I z bezpečnostních důvodů jsme ji proto odstranili a nahradili prvky novými. Ty jsou určené pro nejmenší děti do předškolního věku,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Nové hřiště vyšlo obvod na téměř půl milionu korun. Je kvalitní, certifikované a zcela bezpečné. „To jako otec malého dítěte sám oceňuji nejvíc. Jsem rád, že vedle houpačky pro už trošku šikovnější předškoláčky, se může zhoupnout třeba roční batole,“ říká 1. místostarosta Pavel Šrámek.

Třetí městský obvod právě na Borech zkouší nový koncept rozmístění dětských hřišť tak, aby vyhovoval všem věkovým skupinám. „Když má například maminka dvě děti s přiměřeným věkovým odstupem, může si její menší ratolest pohrát na hřišti před školkou, v blízkosti Šimerovy ulice je totiž 55. Mateřská škola. A pak, když děti povyrostou, pohrají si zase na větších prvcích v blízkosti škol Šedivka a Růžovka,“ popisuje starosta. Tam obvod v minulém roce instaloval nový herní prvek Letadlo, který ocení i žáci druhého stupně. 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Dacia - Ihned k odběru
uniweb weby