NP Šumava má nové internetové stránky

Po dvaceti letech, nespočtu aktualizací a neustálého doplňování starého webu nechala Správa Národního parku Šumava vytvořit zbrusu nové internetové stránky.

weby na míru UNIWEB

Ty mají být hlavně zásadním a přehledným zdrojem ověřených informací o území NP a CHKO Šumava pro návštěvníky, místní obyvatele, podnikatele a odbornou veřejnost.

„Oficiální webové stránky Národního parku Šumava navštěvuje ročně zhruba 1,3 milionu návštěvníků, mnozí z nich se na naše stránky vrací několikrát. Jsou tak jedním z nejdůležitějších informačních zdrojů o národním parku a chráněné krajinné oblasti Šumava pro veřejnost,“ zmiňuje mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák a dodává:

„Základ starých stránek byl vytvořený v roce 2000, z dnešního pohledu tedy ještě v internetovém pravěku. Tento základ digitálního dinosaura jsme se dlouho snažili upravovat a i graficky inovovat. Jenže každý z těchto zásahů vždy časem přestal splňovat naše představy a požadavky.“

Zásadní rozdíl posledních let je ve využívání zařízení, ze kterých jsou stránky sledovány. Ještě v roce 2018 měli návštěvníci sledující web z mobilů třetinový podíl, o rok později to již byla polovina a v roce 2019 se téměř srovnal podíl návštěvníků sledujících webový portál prostřednictvím mobilního telefonu a přes desktop.

„Zaznamenáváme také změnu v používaných zdrojích informací. Dnes uživatelé internetu přecházejí webových stránek do sociálních sítí. Nejsilnější věkovou skupinou používající sociální sítě jsou lidé mezi 15 – 29 lety, ale zvyšuje se i aktivita starší populace,“ říká správce webu a facebookového profilu Správy NP Šumava Lenka Dvořáková, 

„Facebookový profil Správy Národního parku Šumava nabral během let 2018 a 2019 stovky sledujících. Zatímco v období ledna až prosince 2018 se jejich počet zvýšil o necelých 1 500, v roce 2019 poskočilo toto číslo hned o 3 000 na aktuálně více než 28 000 sledujících,“ dodává.

A protože my propojujeme naše FCB stránky s naším webem, tak zůstávají oficiální internetové stránky Správy NP Šumava nejdůležitějším zdrojem informací jak pro návštěvníky, místní občany, podnikatele ale i odborníky. Obsah nových webových stránek, které byly spuštěny na začátku ledna, sdružuje jak povinné a důležité informace týkající se spravovaného území, tak ty směrované na hosty národního parku a chráněné krajinné oblasti. Po provedeném anketním průzkumu a díky analýze požadavků jak návštěvníků území, tak i uživatelů našeho webu, jsme přehodnotili priority toho, co má náš web nabízet především.

„Začali jsme velmi intenzivně pracovat s mapovými podklady a důraz klademe i na výběr fotografií. Základem webu jsou vždy ověřené a úplné informace o území NP a CHKO Šumava a snažíme se, aby tyto informace byly v rámci webu vzájemně provázané. A proto práce na nových stránkách jejich spuštěním rozhodně nekončí,“ vysvětluje Lenka Dvořáková

V nejbližších měsících bude část obsahu stránek přeložena do němčiny a angličtiny. Dál se bude průběžně plnit například databáze výletů nebo zajímavostí ze šumavské přírody. Na webové stránky navazuje i nový e-shop, který nabízí nejen zboží z naší produkce, ale připravujeme v něm také sezónní prodej oblíbených vycházek s průvodci do divočiny a rezervace na některé akce pro veřejnost.

Součástí nových stránek je také galerie fotografů, kteří na svých instagramových účtech sdílejí nádherné scenérie Šumavy. Aktuálně jsou k vidění fotografie Marka Drhy.

www.npsumava.cz


NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
uniweb weby