O děti zdravotníků, záchranářů hasičů i policistů se starají v 31. základní škole

V 31. ZŠ Plzeň (Elišky Krásnohorské 10) pomáhají dětem, jejichž rodiče jsou zaměstnanci Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje (IZS PK), s výukou, přípravou i s využitím volného času.

SEO UNIWEB

Pedagogové, vychovatelé i ostatní pracovníci školy se tu po celý den starají o děti, jejichž rodiče vykonávají náročné povolání a v době pandemie onemocnění covid-19 pracují v první linii.

„Tato škola už má s krizovou péčí řadu zkušeností. O děti zaměstnanců IZS PK se starala už minulý rok na podzim. Poskytla dále například zázemí studentům z Francie, jejichž autobus havaroval před několika lety u Rokycan. Řada rodičů pracujících ve Fakultní nemocnici Plzeň má vybranou školu blízko svého zaměstnání,“ uvedla radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová.

Péči poskytuje 31. ZŠ od letošního 4. ledna. „O děti zaměstnanců IZS PK ve věku od 6 do 10 let se staráme každý všední den od 6 do 16 hodin. Vytvořili jsme dva oddělené týmy, které o tyto děti pečují. Zaregistrováno je 30 dětí. Jsou nejen z Plzně, ale i z jejího okolí. Rodiče mohou děti podle potřeby přihlašovat i odhlašovat,“ vysvětlila ředitelka 31. ZŠ Miluše Kurzová. Dodala, že počet ‚hostujících‘ žáků je v tuto chvíli maximální, protože škola musí zároveň na prvním stupni zajistit fyzickou výuku svých žáků 1. a 2. tříd, i se o ně za přísných hygienických podmínek po výuce
ve školní družině postarat. Výuka dětí, jejichž rodiče pracují v první linii, začíná v 8 hodin. Učí se distančně podle individuálních rozvrhů ze svých kmenových škol. V 31. ZŠ jim zajistí počítače a tablety.

Během výuky dětem v počítačové učebně asistují pedagogové, kteří jsou připraveni pomoci
s učením i s nimi řešit technické problémy. Po skončení výuky se školáci věnují vypracování úkolů. Kromě oběda pro ně škola zajišťuje i dvě svačiny a pití na celý den. Vše je zdarma, náklady
na stravu hradí Plzeňský kraj. Ve volném čase si mohou děti půjčit společenské hry, podívat se na filmy, věnovat rukodělné či výtvarné činnosti nebo pobývat na čerstvém vzduchu.

„Po celou dobu dodržujeme všechna nutná hygienická opatření. Dětem ráno při příchodu měříme teplotu, mají roušky, dbáme na dodržování rozestupů, pravidelně větráme a nepřijdou do kontaktu, ani ve školní jídelně, s našimi stálými žáky,“ uvedl Zbyněk Rubáš, zástupce ředitelky pro sport a zájmovou činnost a koordinátor péče o děti zaměstnanců IZS PK.

„Poděkování patří jak rodičům dětí, kteří v této těžké době vykonávají tak náročné povolání, tak zaměstnancům naší školy, jež o tyto děti pečují,“ podotkly shodně plzeňská radní Lucie Kantorová a ředitelka školy Miluše Kurzová.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
gif auto cb 2021

Hlavní zprávy

 

auto cb gif 2021
seo uniweb