O prevenci melanomu projevily zájem stovky Plzeňanů

Den prevence melanomu s VZP a MO Plzeň 3, který se konal ve středu 15. května na náměstí Republiky, navštívily více než čtyři stovky lidí. Akce měla za cíl upozornit na vysoké riziko nebezpečného onemocnění.


„Zdraví je to nejcennější, co máme, a proto jsem velmi rád, že zde můžeme tuto akci ve spolupráci s VZP uskutečnit. Těší mě, že přijel odborník na slovo vzatý, pan profesor Arenberger, a zároveň mě těší i to množství lidí, které na preventivní akci přišlo. Dokazuje to, že lidé mají o své zdraví zájem a prevenci nepodceňují,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka. 

Během čtyř hodin absolvovalo vyšetření kožních znamének 114 lidí, z toho 82 žen a 32 mužů. Pro většinu z nich měl profesor Arenberger, který vyšetření prováděl, dobré zprávy. Melanom nebyl zjištěný žádný a pouze sedm lidí poslal lékař na další vyšetření kvůli podezřelému útvaru. Ostatní návštěvníci si nechali například změřit tlak či cholesterol. 

„Vidím hned dva rozměry této akce.  Jedním je to, že lidé fyzicky přijdou a nechají si vyšetřit znaménka a druhým, že se o této závažné nemoci mluví a široká veřejnost se tak dozví, že i malé znaménko může zabíjet. Proto je hledáme a odstraňujeme včas,“ vysvětluje profesor Petr Arenberger. 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq