O titul Stavba roku Plzeňského kraje letos soutěží 37 staveb

I přes mimořádnou situaci v uplynulých měsících, se do letošního ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje přihlásilo 37 stavebních děl.

Jarní servisní akce AUTO CB

To je o pět více než loni a zároveň nejvíce od soutěžního klání za rok 2011. Soutěží se ve všech sedmi kategoriích, nejčetněji zastoupené jsou rekonstrukce budov. Přihlášené stavby nyní navštěvuje a hodnotí odborná porota, která z nich vybírá nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje.

Přihlašování stavebních děl do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje bylo letos kvůli omezením, která přinesla epidemiologická opatření, prodlouženo. Vyhlašovatelé a organizátoři soutěže tak chtěli poskytnout přihlašovatelům více času, aby jejich účast v soutěži nebyla ohrožena. „Díky odložení uzávěrky se podařilo, že se letos do soutěže přihlásilo 37 staveb, což je nejvyšší počet za posledních osm ročníků,“ řekl předseda odborné poroty Ing. arch. Miloslav Michalec, vedoucí odboru regionálního rozvoje Plzeňského kraje. „Velice si vážíme toho, že ačkoli se přihlašovatelé ocitli v mimořádné a často náročné situaci, mají zájem soutěžit o titul Stavba roku Plzeňského kraje, a to včetně řady obcí Plzeňského kraje.“

„Mám velikou radost, že je v roce 2020 o účast v soutěži opět větší zájem. Vloni se přihlásilo 32 staveb, letos jich je 37. To svědčí o tom, že je tato z našeho pohledu velmi důležitá akce stále populárnější,“ uvedl Stephan Kronmüller, zakladatel a jednatel firmy Eurosoftware, s.r.o., která je již druhým rokem partnerem Stavby roku Plzeňského kraje.

S přihlášenými stavbami se po uzávěrce seznámila sedmičlenná odborná porota, složená z architektů, stavebních inženýrů a techniků. Porotci všechny přihlášené stavby osobně navštíví a po důkladném posouzení rozhodnou o nominacích na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2019. Nominované stavby se budou ucházet také o další ceny v soutěži, například o Cenu hejtmana Plzeňského kraje, Cenu primátora města Plzně, Cenu Krajské hospodářské komory Plzeňského kraje nebo Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví.

Nominace budou zveřejněny 1. července 2020 a tu nejlepší stavbu mezi nimi bude moci vybírat i veřejnost. Internetové hlasování na www.stavbarokupk.cz rozhodne o vítězi Ceny veřejnosti. Oceněné stavby budou vyhlášeny a ceny předány na slavnostním galavečeru 8. září 2020 v Měšťanské besedě v Plzni.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 17.06.2020 12:12



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka