Obce dostanou peníze na opravu škod po povodních

Poskytnutí dotací z programu Finanční podpora obnovy území Plzeňského kraje postiženého pohromou doporučila krajská rada zastupitelstvu schválit dotaci 1,9 mil. Kč.

weby uniweb

 A to s ohledem na lokální povodňové události letošního léta celkem pěti obcím. Podpora je určena na obnovu majetku sloužícího k zabezpečení základních funkcí v území kraje. Tou se rozumí odstranění škod na majetku, které byly způsobeny pohromou a které brání jeho využití pro určenou základní funkci, nebo pořízení majetku, který bude plnit tutéž základní funkci jako majetek zničený pohromou.

Dotační titul vyhlašuje každoročně Odbor bezpečnosti a krizového řízení Plzeňského kraje na základě schválení krajskou radou v listopadu 2018. Finanční podpora může dosáhnout až 70 % nákladů. V letošním roce o finanční pomoc požádaly obce Bezdružice (dřevěná věž požární zbrojnice), Bukovník (vodovodní řad), Mladý Smolivec (most přes Smolivecký potok a kanalizační žlab a vpusti), Šťáhlavy (betonové koryto potoka Beránka nebo Táborská ulice), Petrovice u Sušice (Jiřičná Farmářská stezka, mostek ke koupališti nebo místní komunikace).

ilustrační foto


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby