Obce se bojí odchodu vojáků

V rámci chystané reformy armády siří čtyři posádky na západě Čech. Dotčené obce se odchodu vojáků bojí.

obrázek: Obce se bojí odchodu vojáků
Do roku 2006 by měla armáda odejít z Velké Hleďsebe, Stříbra, Janovic a Strašic. Ministr Jaroslav Tvrdík předložil rozhodnutí představitelům obcí jako hotovou věc.
    Obce reagují vyděšeně. Například starostka Strašic Zdeňka Drahokoupilová přiznává, že se rozplakala. Bojí se, že odchod vojáků může Strašice se dvěma a půl tisíci obyvateli srazit na kolena. Lidé se obávají, že do obce přestanou jezdit autobusy a zůstanou jen důchodci a dluhy. Dosluhující stříbrský starosta Petr Bursík se pro změnu nejvíc bojí nezaměstnanosti.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články