Obyvatele Plzně čeká další zdražování - daň z nemovitosti

V příštím roce půjdou ve městě nahoru ceny veřejné dopravy, tepla, nájemného i vody. K tomu teď radnice chystá stoprocentní zvýšení daně z nemovitosti. Vyšší daň z nemovitosti by měla začít platit za rok, s výnosy 110 milionů už počítá schválený výhled městského rozpočtu pro rok 2013. Před tím se zř...

obrázek: Obyvatele Plzně čeká další zdražování - daň z nemovitosti
V příštím roce půjdou ve městě nahoru ceny veřejné dopravy, tepla, nájemného i vody. K tomu teď radnice chystá stoprocentní zvýšení daně z nemovitosti. Vyšší daň z nemovitosti by měla začít platit za rok, s výnosy 110 milionů už počítá schválený výhled městského rozpočtu pro rok 2013. Před tím se zřejmě ale rozeběhnou i debaty o tom, jestli skutečně zvyšovat daň v celé Plzni. Jsou totiž místa, kde dodnes není kanalizace ani městský vodovod. Za byt v lokalitě se všemi inženýrskými sítěmi o rozloze 60 čtverečních metrů dnes zaplatí Plzeňan daň téměř 700 Kč ročně. Pokud projde zdražení, bude podle Plzeňského deníku potřebovat 1400 Kč.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články