Očkování se v Klatovech vrací od úterý do kulturního domu

Klatovská nemocnice přesouvá od úterý 7. prosince ve spolupráci s městem své očkovací místo opět do kulturního domu Klatovy (Družba) - Domažlická 767, Klatovy III.

porsche bory 2022

Důvodem je potřeba opět maximálně navýšit kapacity očkovacího místa a zajistit při tom veřejnosti komfort a bezpečnost v podobě velkého prostoru pro dodržování dostatečných odstupů. Do přestěhování se očkuje stále v budově Polikliniky B pod areálem nemocnice. 

„V posledních dnech a týdnech opět roste zájem o očkování ať už třetími posilujícími dávkami, nebo mezi lidmi, kteří zatím očkováni nejsou. Navíc se u rizikových skupin zkracuje interval mezi podáváním 2. a posilující dávky na pět měsíců, což vytváří další velký tlak na očkovací místa. Chceme na to být připraveni, a proto jsme požádali město o opětovné zapůjčení prostoru v domě kultury. A bohužel vše nasvědčuje tomu, že ani letošní zimní sezona nebude úplně plesová, a město nám tedy mohlo vyjít vstříci. Za to samozřejmě opět děkujeme," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Zájemci o očkování budou mít opět k dispozici parkovací místa před kulturním domem. Vcházet se bude hlavním vchodem, imobilní lidé budou moci využít  zadní vchod a výtah. Očkovat se bude v hlavním sále. Vstupní registrace bude v předsálí.

K očkování je třeba se zaregistrovat a vybrat si termín dle nabídky očkovacího místa. Registrace probíhá přes Centrální rezervační systém, který provozuje ministerstvo zdravotnictví na webu registrace.mzcr.cz. Po obdržení PIN2 si zájemce zarezervuje termín na webu rezervace.mzcr.cz. Očkování bez registrace bude i nadále výhradně v pátek dopoledne od 8 do 13 hodin.  "Příchozí ale musí počítat s tím, že bez rezervace na konkrétní termín budou na očkovacím místě čekat ve frontě. Proto všem stále doporučujeme se registrovat a rezervovat," doplňuje mluvčí.   

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

Lite Plzeň
uniweb weby