Od Nového roku můžete hlasovat v Žebříku

Od Nového roku do 28. února 2007 mohou fanoušci moderní hudby posílat hlasy do ankety Žebřík 2006, kterou už popatnácté pořádá magazín Report. Vítěze ankety její organizátoři oznámí 9. března na stejnojmenném slavnostním večeru v plzeňském domě kultury Inwest.


Od Nového roku do 28. února 2007 mohou fanoušci moderní hudby posílat hlasy do ankety Žebřík 2006, kterou už popatnácté pořádá magazín Report. Vítěze ankety její organizátoři oznámí 9. března na stejnojmenném slavnostním večeru v plzeňském domě kultury Inwest. Řekl to vydavatel časopisu Jaroslav Hudec.
Organizátoři očekávají více než letošních 5000 anketních hlasů. Hlasovat lze formou textových zpráv SMS zasílaných z Česka i Slovenska. Informace o soutěži jsou na www.ireport.cz a v novém čísle Reportu, které vyjde na začátku ledna.
Oceněni budou první tři interpreti či skupiny v každé z deseti kategorií, kterými jsou Skupina roku, Album roku, Skladba roku, Videoklip roku, Zpěvák roku, Zpěvačka roku, DJ roku, Překvapení roku a Film roku. "Přibylo Hudební DVD roku a zrušili jsme Osobnost roku, která se často shodovala s vítězi jiných kategorií, a byla tak trochu za zásluhy než za konkrétní hudební výkon," uvedl Hudec. Znovu je vyhlášena kategorie s názvem Průser roku.
Na slavnostním večeru 9. března vystoupí například Support Lesbiens, J.A.R., Peha a Gaia Mesiah. Druhá scéna Žebříku bude věnována předním hiphopovým projektům. "Volili jsme zajímavé zástupce všech žánrů," uvedl Hudec. Na předání cen budou všichni interpreti osobně. Mezi oceněnými se často objevují skupiny, které v pětihodinovém večeru v Plzni vystoupí.
Zpěvačkou minulého ročníku byla Aneta Langerová, vítězným zpěvákem se stal Dan Bárta a nejlepší skupinou Chinaski. Překvapením byla kapela Clou a a nejlepším filmem Štěstí. Ceny si letos odnesli ještě například DJ Wich, Vypsaná fixa, Divokej Bill, Anna K, Lenka Dusilová, Matěj Ruppert, Petr Bende, Gaia Mesiah, Ladida, Lucca a Richard Krajčo.
Osobnosti domácí hudební a filmové scény dostanou tradiční sošky od výtvarníka Václava Česáka zvané Tančící R, které budou mít opět nový design. Show bude už počtvrté uvádět režisér Zdeněk Suchý.Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 28.12.2006 11:290 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq