Odběrové mobilní místo na vyšetření Covid-19 ve FN Bory je opět v provozu

FN Plzeň se připravuje na možné zvýšení odběrové kapacity svých odběrových míst až na celkový počet 1 000 testů denně.

weby na míru UNIWEB

V rámci příprav se obnovilo pro pěší i motorizované klienty od středy 5. 8. 2020 původní, mobilní odběrové místo, nacházející se v lokalitě vjezd do areálu FN Plzeň Bory – bývalé vojenské nemocnice. Klienti vjíždějící i přicházející do areálu nemocnice jsou směrováni ostrahou nemocnice na parkoviště umístěnévlevo za provozní budovou. Odběr je zde proveden sestrou přes otevřené okénko přímo v autě, u ostatních klientů je odběr proveden v dalším mobilním stanu. Stávající odběrové místo na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny zaniklo.

Podrobnosti vysvětluje ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.: „Vzhledem k zvýšenému výskytu pozitivních pacientů a nárůstu poptávky po testování od samoplátců, připravilo vedení FN Plzeň strategii postupného zvyšování kapacity odběrů i vyšetření tak, jak bude nezbytné s ohledem na vývoj pandemické situace. V těchtodnech provádíme cca 100 testů denně, k 1. 9. 2020 budeme připraveni realizovat až 1 000 odběrů a vyšetření denně.“

 Pravidla pro samoplátce o vyšetření Covid-19:

·         Odběry pro klienty na vyšetření Covid-19 (samoplátce) se provádějí po objednání přes online formulář na stránkách https://old.fnplzen.cz/asp/covid/zadost.asp

·         Objednací čas je určen pro objednávku 1 osoby. Objednaný klient se dostaví ve stanovený termín na Recepci Oddělení příjmu v přízemí pavilonu č. 22 FN - Bory.

·         Test si zajišťuje klient na vlastní náklady. Cena testu je 1756 Kč. Platbaje z epidemiologických důvodů možná pouze kartou, hotovost nebude akceptována!

·         S dokladem o zaplacení odchází klient do odběrového stanu, kde se podrobí odběru. Bez předchozí registrace a platby není možné test provést.

·         Klient musí být zdráv, nesmí být v karanténě a v poslední době neměl rizikový kontakt s pozitivní osobou. Na základě údajů uvedených v on-line formuláři bude Certifikovaný laboratorní výsledek zaslán na e-mail klienta, nebo bude připraven k osobnímu vyzvednutí v odběrovém místě, ve lhůtě 48 hodin po odběru.

Klienti KHS a praktických lékařů:

·         Klient, odeslaný na doporučení Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje nebo praktického lékaře, se na odběrové místo dostaví přesně v čas stanovený e- mailem nebo SMS zprávou.

·         Laboratorní výsledek je zaslán následně elektronicky pouze na KHS, ta poté informuje klienta i o výsledcích testu.

Odběrové mobilní místo je v provozu od pondělí do soboty 7:00 – 12:00 hodin.
• Pacienti před operací a hospitalizací:             7:00 – 12:00 hod.
• Samoplátci:                                                          7:00 – 11:00 hod.
• Klienti KHS:                                                           8:30 – 12:00 hod.

Upozornění: U malého procenta vyšetřovaných vzorků může být výsledek z důvodu nestandardního průběhu reakce, tzv. nehodnotitelný a je nutno celé vyšetření opakovat (nikoli odběr) a může proto dojít k prodloužení lhůty pro dodání laboratorního výsledku.
 
 

Fotogalerie
výkup škodovek auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
sebevědomá fabia auto cb

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby