Odvetu po Giant lize v Plzni ovládl celkový vítěz Martin Boubal

Grand Prix Duratec – odvetu po seriálu kritérií v Plzni na Doubravce ovládl Martin Boubal. Předpověď počasí tentokrát nebyla nic moc a tato informace odradila velký počet závodníků v mládežnických kategoriích.

weby na míru UNIWEB

Ale i tak pod taktovkou Petra Kubiase se sešlo necelých třicet jezdců a poměřili síly na jedinečném cyklistickém oválu v Čechách.

Na hlavní závod nepršelo a ještě vysvitlo sluníčko, které alespoň trochu ohřálo zkřehlé jezdce. Teplota ve sportovním areálu SK Rapid se tak vyšplhala na příjemných 14 °C.

Ostré tempo se rozjelo hned od startu, neb se startovalo handicapovaným stylem, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters, ženy a junioři. Skvěle tak do závodu vstoupili junioři Petr Hladík a Maximilian Kerl, kteří si hned začali v bodovaných kolech připisovat body. Těsně před dojetím hlavním polem si pro dva body odskočil ještě Petr Ruman, jezdec kategorie masters, a to mu prakticky zaručilo první místo v kategorii.

Stejně jako v minulém závodě ihned po dojetí hlavní skupiny vyrazil do útoku Martin Boubal a společně s ním i Martin Voltr. Do dvojice chtěl ještě doskočit Richard Habermann, ale na nástup zareagoval pozdě a byl pohlcen pelotonem. Dvojice uprchlíků pak ukrajovala kilometry závodu a sbírala důležité body. Jejich nejvyšší náskok byl 42 sekund na celé startovní pole. To se však rozpohybovalo díky vypisovaným prémiím a náskok dvojice byl smazán necelých 16 km před cílem.

Na prémiích byl nejaktivnější Pavel Kelemen (AC SPARTA PRAHA), který jakmile se písklo ožil, zaspurtoval a vrátil se zpět do pelotonu.

Největší souboj se tak strhl v samotném konci závodu, kde měl nejvíce sil Jan Šubrt (CYKLO ATOM) před Richardem Habermannem (AC SPARTA PRAHA). Při stejném počtu bodů tak rozhodl až závěrečný spurt, kde měl nejvíce sil právě Šubrt.

Ženám kralovala Nicole Hartychová (Team Dukla Praha), která rozhodla až v závěrečném spurtu. Juniory vyhrál Petr Hladík (RKCA) s 5b. Kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (CYKLO ATOM) s 2b.

Ceny nejlepším pak předala ředitelka firmy Duratec Kateřina Duchková.

Martin Boubal v cíli: „Dneska jsem to takhle vůbec neplánoval, chtěl jsem si to užít v balíku. Nakonec to takhle vyplynulo a zase jsme ujeli.“

foto: tomáš tesař

Fotogalerie
NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby