Okolí kostela svaté Anny u Horšovského Týna v sobotu oblehnou husité

První ročník akce se vydařil a tak horšovskotýnská skupina historického šermu Samotáři připravila druhý ročník akce. Inspiroval je rok 1431, kdy proběhlo další neúspěšné obléhání Horšovského Týna husitskými vojsky.

obrázek: Okolí kostela svaté Anny u Horšovského Týna v sobotu oblehnou husité

Program začne ve 14 hodin, kdy na scénu nastoupí historičtí šermíři. Přes dobovou hudbu, fakíra a také klání keltských válečníků se návštěvníci v 17 hodin dostanou právě do zmiňovaného roku 1431, na husitské bojiště na louce před terasou kostela. Novinkou bude od 18 hodin dětská bitva pro přibližně padesátku dětí z řad diváků. Večer bude hrát skupina Metanoon a celou akci zakončí ve 22 hodin ohnivá show.

Oproti prvnímu ročníku mají letos diváci více prostoru a bezpečí. Pořadatelé zvětšili i místo pro občerstvení, dobové tržiště a koutek s tvořivými činnostmi pro děti. Na své si přijdou tedy celé rodiny.


Součástí akce je možnost si prohlédnout kostel svaté Anny a nahlédnout do atraktivních prostor trautmannsdorfské hrobky.    
      

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články