Online výstava vypráví o životě s hranicí a vedle hranice

To, co je dnes považováno za samozřejmé, bylo ještě před 30 lety nepředstavitelné: otevřené hranice mezi východní a západní Evropou.

SEO UNIWEB

Tam kde se dnes rozprostírá srdce Evropy, zpřetrhala železná opona veškerý kontakt. Virtuální výstava „Jsme opět sousedé! – Vzpomínky 30 let od otevření hranic “, jež bude prezentována na www.bbkult.net, vypráví o životě s hranicí a vedle hranice. Centrum Bavaria Bohemia a virtuální svět totiž umožňují propojení česko-německé kulturní scény bez ohledu na okolnosti.

Výstava začala v pátek 19. června výhradně online. Do začátku července jsou každý den postupně přidávány nové příspěvky jak na webové stránky www.bbkult.net, tak i na sociální sítě CeBB (Facebook, Instagram). Důležitou součást výstavy představuje 13 videonahrávek českých a německých pamětníků, kteří vzpomínají, jaký byl život před a po otevření hranice.

Rozhovory s pamětníky byly vytvořeny ve spolupráci s Přeshraničním mediálním centrem pro mládež Horní Falc sever – T1. Rozhovory vedli žáci dívčí střední školy Waldsassen a Základní školy Úšovice (Mariánské Lázně).

Výstava je společným počinem sdružení IKom Stiftland a muzeí v okrese Tirschenreuth v pohraniční oblasti (Gelebtes Museum Mähring, Nadační muzeum Waldsassen, Německé muzeum knoflíků Bärnau, Historický park Bärnau-Tachov, Sengerhof Bad Neualbenreuth) a městského muzea Mariánské lázně. Projekt byl financován z fondů EU z cíle EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020. (INTERREG V), které jsou vypláceny z dispozičního fondu EUREGIO EGRENSIS.

Prezentace výstavy na www.bbkult.net se koná v rámci iniciativy Centra Bavaria Bohemia "Kulturní most".

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb klimatizace

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb