Oslavte v neděli v OC Plzeň Den tísňové linky 112

V neděli 11. února si Evropané připomenou Evropský den tísňové linky 112. Prostřednictvím tísňového volání se lidé v nouzi dovolají pomoci záchranářů ve všech státech Evropské unie.

mobilnípohotovost

Důležitost myšlenky vzniku jednotného evropského čísla tísňového volání a jeho následná realizace v roce 2009 se každým rokem jeví jako čím dál tím významnější. V loňském roce v České republice přes tuto linku přijali operátoři 2 601 939  hovorů. To znamená, že v průměru odbavili operátoři každých 12 sekund jeden hovor. Na operační středisko V Plzeňském kraji připadlo za loňský rok 139 949 hovorů. Z toho skutečných žádostí o pomoc bylo pouze necelých deset procent.
V Plzeňském kraji se Evropský den tísňové linky 112 bude slavit tradičně v Obchodním centru Plzeň na Rokycanské v neděli 11. února 2018 od 9:00 do 14:00 hodin.
Operátorka tísňové linky 112, tiskový mluvčí a koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS Plzeňského kraje stejně jako v loňském roce budou rozdávat dárkové předměty a poskytovat informace např. o tom:

- co je to tísňová linka 112 a kdy na ní volat
- o ostatních tísňových linkách,
- jak správně nahlásit mimořádnou událost
- proč je zneužívání tísňové linky nebezpečné,
- o možnosti vysílat tzv. lokalizační zprávy z mobilního telefonu,
- o preventivně výchovných akcích, které pro veřejnost organizujeme
Všichni mohou získat drobné ceny od hasičů a dárky, které věnovalo Obchodní centrum Plzeň na Rokycanské.
I letos vyhlašují hasiči akci „OBRÁZEK ZA OBRÁZEK“
Každý, kdo přinese hasičům do OC Plzeň na Rokycanské obrázek s hasičskou tematikou, dostane na oplátku obrázek/plakát. Nezáleží na formátu ani na technice.mobilnipohotovost

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 10.02.2018 08:150 +
 
Uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb