Ve čtvrtek si plzeňští policisté posvítili na neukázněné řidiče. Na teritoriu Plzně proběhla dopravně bezpečnostní akce, která se tentokrát zaměřila na dodržování nejvyšších povolených limitů rychlosti, technický stav, používání bezpečnostních pásů a také na chodce a další prohřešky. Během šestihodinové dopravní akce, která byla naplánována na dopolední i odpolední hodiny, spadly do policejní sítě desítky motorových vozidel a postihu se nevyhnuli ani chodci a cyklisté. Policisté uložili celkem 80 blokových pokut, za něž museli neukáznění účastníci silničního provozu zaplatit téměř patnáct tisíc korun. Do peněženky musela sáhnout jedna desítka řidičů a řidiček, která přišlápla plynový pedál více, než je přípustné. Další čtyři motoristé pykali za nesprávný způsob jízdy, dva za nedání přednosti v jízdě a pokutováno muselo být i parkování a nesprávné předjíždění. Postihu se nevyhnulo dvaadvacet pěších účastníků silničního provozu a dalších zhruba čtyřicet blokových pokut uložili policisté za ostatní přestupky. Šlo o špatný technický stav, telefonování za jízdy, ignorování bezpečnostních pásů a podobně. Do policejní sítě spadl také 41letý Plzeňák, který řídil Škodu 120 a neměl u sebe řidičský průkaz. Policisté zjistili, že má tento šofér od března letošního roku odborem dopravy Magistrátu města Plzně zakázáno řídit jakékoli motorové vozidlo. Policisté z obvodního oddělení na Slovanech sdělili 41letému muži ve zkráceném přípravném řízení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí. Dopravně bezpečnostní opatření pokračuje v Plzni také v pátek. Přitom má ale zcela odlišný charakter. Jako každoročně připravila plzeňská policie preventivní opatření v souvislosti s posledním dnem školního roku. Policisté se zaměří zejména na okolí škol a rušné křižovatky a úseky, kde jsou děti nuceny přecházet a častěji se pohybují. Policie posílí počty policistů v ulicích a zvýší dohled nad silničním provozem.