Pacientku zbil za dvacet tisíc

Pokutu dvacet tisíc korun má zaplatit kraslický praktický lékař, který měl napadnout v dubnu loňského roku ve své ordinaci v Kraslicích pacientku. Tu měl napadnout nejprve slovně potom i fyzicky. Odsouzený lékař i státní zástupce se proti rozsudku odvolali.

obrázek: Pacientku zbil za dvacet tisíc
Pokutu dvacet tisíc korun má zaplatit kraslický praktický lékař, který měl napadnout v dubnu loňského roku ve své ordinaci v Kraslicích pacientku. Tu měl napadnout nejprve slovně potom i fyzicky. Odsouzený lékař i státní zástupce se proti rozsudku odvolali.
59 letá žena přišla za svým lékařem a požádala jej o předepsání léků na tři měsíce dopředu pro svého manžela, který byl v Německu a zdravotní potvrzení pro nezaměstnaného syna. Když to lékař odmítl s tím, že manželovi by potřeboval alespoň změřit tlak a že syn by se mohl zastavit osobně, požádala jej o vydání zdravotní dokumentace s tím, že přejde k jinému lékaři. Vzájemný konflikt nakonec vyústil v nadávky a fyzické napadení, které si vyžádalo desetidenní léčení napadené ženy.
Lékař událost popisoval zcela jinak a podle něj pacientka přes opakované výzvy odmítala opustit ordinaci. Proto ji vzal za předloktí a pokusil se jí vyvést. Žena naopak nejprve tvrdila, že jí lékař tloukl hlavou o zeď a že jí pak shodil ze schodů. To ale lékařská zpráva nepotvrdila. Celá újma tedy spočívala v psychickém traumatu.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články