Papež František přijal požehnané pivo z Plzně

Tradiční velikonoční pozdrav z Plzně ve středu přijali nejvyšší představitelé Vatikánu. Během generální audience předal osobně papeži Františkovi generální ředitel Plzeňského Prazdroje Doug Brodman originální dar v podobě unikátního pivního poháru z dílny významného českého designéra Ronyho Plesla. ...

SEO UNIWEB

Tradiční velikonoční pozdrav z Plzně ve středu přijali nejvyšší představitelé Vatikánu. Během generální audience předal osobně papeži Františkovi generální ředitel Plzeňského Prazdroje Doug Brodman originální dar v podobě unikátního pivního poháru z dílny významného českého designéra Ronyho Plesla. I letos vyslal plzeňský pivovar k velikonočním oslavám ve Vatikánu symbolický počet 2013 třetinkových lahví z požehnané velikonoční várky Pilsner Urquell.
Při generální audienci v 10.30 hodin osobně předal generální ředitel Plzeňského Prazdroje Doug Brodman k rukám nově zvoleného papeže Františka unikátní dar – pivo z požehnané velikonoční várky Pilsner Urquell, průvodní certifikát a především originální pivní pohár.
Skleněný pohár ve tvaru vejce s vybroušenými velikonočními motivy a jemnými zlatými ornamenty vytvořil úspěšný český designér Rony Plesl ve spolupráci se zručnými skláři z Desné a Kamenického Šenova.
Do Vatikánu doputovalo dle tradice také 2013 třetinkových lahví z velikonoční várky, kterou 11. února na varně pivovaru Prazdroj požehnal plzeňský biskup František Radkovský. Originální plzeňský ležák přispěje k oficiálním oslavám Velikonoc v Římě. Tradice zasílání požehnaného plzeňského piva k Velikonocům se zrodila u příležitosti blahořečení papeže Jana Pavla II. v roce 2011. Již třetím rokem tak posílají plzeňští občané spolu s Plzeňským Prazdrojem pozdrav do Vatikánu, a pivo Pilsner Urquell se tak účastní velikonočního dění v srdci Říma, kam se sjíždějí lidé z celého světa.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 27.03.2013 17:050 +
 
3. ročník Mistrovství ČR v Cestářském rodeu

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb