Papírna chystá festival pro mladé kapely i výstavu o Šumavě

Kulturní centrum Papírna Plzeň zve na novinky a zajímavý program. Mimo jiné to bude v srpnu 3. ročník hudebního festivalu Riversound, v září pak výstava Šššumava.


Chybět nebude představení Jaroslava Duška Čtyři dohody nebo exkluzivní koncert americké jazzové zpěvačky Lauren Henderson. V Papírně bude na podzim vystavovat i tandem předních českých street artistů s plzeňskými kořeny OBRAS AKROBAD. Během letních prázdnin se mění koncept kavárny na vegetariánskou restauraci pod vedením známého šéfkuchaře, Newyorčana Scotta Van Wagenena. Nově se v Papírně otevírá prostor La Caravana s přístupem od řeky pro pěší a cyklisty.

hudební festival › Riversound (19. - 20. 8. 2022)
Už třetím rokem se uskuteční soutěžní festival Riversound, který přivádí na scénu mladé začínající kapely z celého Plzeňského kraje. Vítězové talentové soutěže, o kterých rozhodne veřejnost i odborná porota, dostanou díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti jedinečnou šanci předvést své umění publiku za hranicemi, na festivalu Reverberation v Drážďanech. "Festival Reverberation se bude konat v září a vítězové naší soutěže ho zahájí. Do Plzně na Riversound naopak přijedou hrát jako hosté kapely z Německa, letos to bude ukrajinsko německá kapela Love'n'Joy a Wedge z Berlína, a také Djs: Dj Levi a Dj Heller," uvedl Jaroslav Bláha, ředitel Papírny Plzeň.
Festival Riversound začíná v Papírně v pátek 19. 8. v 17.00 a potrvá do soboty 20. 8. Vstup je zdarma.

› výstava Šššumava (září 2022)
Na prostoru více než 500 m2 připravuje kulturní centrum Papírna interaktivní verzi šumavského prostředí. Dobrodružný příběh Šumavy bude vyprávěný pomocí jedinečného plastického modelu kombinovaného s moderní technologií 3D videomappingu. Pohnutá historie ožije i díky detailním a historicky přesným modelům zaniklých obcí a unikátnímu souboru videí se svědky šumavského dění. Na přípravě výstavy se spolu s Papírnou podílí Ekofilm Šumava p.s. a Arberland REGio GmbH.

› koncert Lauren Henderson (21. 9. 20.15)
Exkluzivní koncert americké jazzové zpěvačky.

› divadelní představení Čtyři dohody (26. 9. 2022 19.00)
Nadčasová kniha Čtyři dohody od mexického spisovatele Dona Miguela Ruize už několik let inspiruje miliony čtenářů po celém světě. Jaroslav Dušek ve své veleúspěšné inscenaci představí čtyři základní principy pro život plný nových prožitků, svobody, opravdového štěstí a lásky, vycházející z moudrostí starých Toltéků.

› výstava OBRAS AKROBAD (1.10. - 16.11. 2022)
Tandem předních českých street artistů z Plzně představí svá díla v nevšedním formátu galerijního prostředí.

Během prázdnin se kavárna v Papírně proměňuje na › vegetariánský gastro pub pod vedením známého šéfkuchaře, Newyorčana Scotta Van Wagenena, který o svém novém konceptu říká: “Děláme kreativní vegetariánská jídla, která uspokojí i jedlíky masa. Míříme k pěstování si co nejvíce vlastních surovin a do budoucna se budeme snažit dosáhnout soběstačnosti. Iniciujeme vášeň pro dobré věci a chceme se o ně podělit s našimi hosty."

Papírna také nově otevírá prostor › La Caravana s přístupem od řeky pro pěší a cyklisty, který se rozprostírá na příjemné louce s dětským hřištěm a malou kulturní scénou ve stínu stromů.

› kulturní centrum Papírna Plzeň provozuje od roku 2012 nezisková společnost Pap-rna z. s. V industriálním prostoru bývalé papírny na Slovanech fungují celoročně zkušebny kapel i sál pro tanečníky, kromě výstav, koncertů a divadelních představení se tu konají i firemní a společenské akce, debaty či přehlídky. Originální prostor si oblíbili také fotografové a filmaři.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 27.07.2022 17:050 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka