Parky na Doubravce dostanou Wi-Fi připojení zdarma

Ve většině parků na Doubravce bude Wi-Fi připojení zdarma. Instalace přístupových bodů (tzv. hotspotů) proběhne již letos.


Čtvrtý plzeňský obvod na projekt získal evropskou dotaci ve výši téměř 400 tisíc korun, jež pokryje 100 procent nákladů.

„Pokračujeme v doplňování a zdokonalování služeb pro občany, a to včetně dostupnosti internetu pro všechny. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dotaci, díky které můžeme na Doubravce výrazně rozšířit a zkvalitnit bezplatné Wi-Fi připojení. Nové hotspoty budou během letošního roku nainstalovány ve třech parcích a na úřadu městského obvodu v Mohylové ulici,“ říká starosta Tomáš Soukup (ANO).

Přístupové body na jednotlivých místech zřídí Správa informačních technologií města Plzně (SITMP), se kterou obvod na projektu úzce spolupracuje.

Během května budou hotspoty umístěny v Habrmanově parku a na obvodní radnici, v červnu dostane Wi-Fi Lobezský park a v srpnu park V Homolkách. Ve všech parcích budou přístupové body nainstalovány na sloupy s optickým připojením.

V Lobezském parku a v budově úřadu již veřejné připojení funguje, pro jeho zastaralost ale bude demontováno a nahrazeno stabilnějším a rychlejším připojením. Dalším místem, kde je již dostupný hotspot, je konečná zastávka trolejbusu č. 16.

„Veřejné parky patří mezi místa vhodná k odpočinku i relaxaci. Našim cílem je, aby občané měli na těchto místech pohodlný přístup k informacím zdarma. Jedná se o službu, se kterou můžeme směle konkurovat moderním evropským metropolím,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Projekt je realizován v rámci evropské iniciativy WiFi4EU, která podporuje zavádění bezplatného Wi-Fi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny nebo muzea. Čtvrtý městský obvod na zřízení bezplatného připojení loni získ

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 15.03.2020 17:080 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq