Péče o rodičky se v Domažlicích rozšiřuje. Novinkou jsou bezplatné návštěvy doma

Domažlická nemocnice rozšiřuje péči pro těhotné ženy a ženy v šestinedělí. Aby jim ulehčila přípravu na porod a pomohla v prvních dnech praktickými radami s péčí o miminko i samu sebe, zavádí pro zájemkyně návštěvní službu v domácím prostředí.

Jarní servisní akce AUTO CB

Služba nenahrazuje péči poskytovanou u registrujícího gynekologa. Je spíše rozšířením a doplňkem této péče, kdy má zpříjemnit ženám náročné dny před a po porodu. Návštěvní službu poskytují empatické porodní asistentky, které mají i odborné zkušenosti s péčí o dítě. Dle zájmu ženy u ní mohou bezplatně provést až čtyři návštěvy.

„Jednu návštěvu v domácím prostředí je možné provést v průběhu těhotenství a další až tři návštěvy pak po porodu v průběhu šestinedělí. Za tuto službu ženy neplatí. Pokud si ji budou chtít objednat, ať kontaktují naše gynekologicko-porodnické oddělení. Buď se dovolají přímo našim kolegyním Lucii Papouškové a Elišce Černé, které službu poskytují, nebo stačí zanechat kontakt a asistentky se jim brzy ozvou zpět a domluví termín návštěvy,“ vysvětluje primář oddělení Dušan Kolařík.
 

Kdo návštěvní službu v domácím prostředí zajišťuje?
Dvě empatické a odborně vzdělané porodní asistentky Mgr. Lucie Papoušková nebo Mgr. Eliška Královec Černá, DiS.

Jak lze návštěvu objednat?
Službu lze domluvit telefonicky

porodní sál Domažlické nemocnice 379 710 235
oddělení šestinedělí 379 710 347
případně na gynekologické ambulanci 379 710 163

Kolik návštěv mohu bezplatně využít?
Dle zájmu mohou ženy využít v domácím prostředí až čtyři návštěvy:

jednu v průběhu těhotenství
a další až tři po porodu v průběhu šestinedělí
  
A co lze od návštěvní služby porodní asistentky očekávat?
Během návštěvy porodní asistentka poskytne ženě individuální péči. „Při návštěvě v těhotenství můžeme se ženou probrat nejen přípravu k porodu a péči o děťátko, ale také zkontrolovat její zdravotní stav, nabídnout úlevové metody, jako je aromaterapie, bylinné napářky, využití šátků rebozo a podobně,“ popisuje Lucie Papoušková. Při návštěvě po porodu během šestinedělí pak porodní asistentka provádí kontrolu porodního poranění a celkového zdravotního stavu ženy i děťátka. Může poskytnout laktační poradenství a opět i individuální podporu a péči o psychiku. A neméně důležitá je i možnost pomoci a podpory v péči o děťátko. Obě zdravotnice mají k těmto výkonům i péči odborné vzdělání a kompetence.

Hlavní výhodou je jednoznačně domácího prostředí, kdy žena nemusí nikam jít, ale naopak zdravotnice přijde za ní. Nemusí tedy řešit třeba hlídání starších dětí nebo právě čerstvě narozené miminko nikam vozit. „Domluvíme s ní termín, který ji nejlépe vyhovuje. V domácím prostředí je navíc zaručeno plné soukromí a pohodlí a žena respektive maminka má jistotu, že nebude rušena a má tak čas probrat vše potřebné,“ říká Eliška Královec Černá s tím, že žena také dostane na zdravotnici telefon a může s ní konzultovat své potřeby i mimo návštěvu.

Návštva v domácím prostředí je další z mnoha novinek, které porodnice Domažlické nemocnice nabízí ženám. V předchozích měsících a letech zavedla například pro každou rodičku poukázku 1000 Kč na útratu do lékárny, oblíbenou službou pro rodičky je bufetové stravování, těhotné ženy mohou využít kromě řady jiných úlevových metod bylinkovou vaginální napářku, ženy rády využívají k seznámení s porodnicí a ke konzultacím neformální setkání se zástupci porodnice, jehož novinkou je konzultace s dětskou sestrou, dlouholetým evergreenem v nabídce jsou těhotenské kurzy nebo těhotenské a babymasáže, porodnici si lze detailně prohlédnout online pomocí virtuální prohlídky a "naše" krásná miminka vystavujeme v případě souhlasu maminek v babygalerii.

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka