Pedagogická fakulta má nový obor

Fakulta pedagogická Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni připravila nový bakalářský studijní obor zaměřený zejména na pedagogiku. Je určen pro učitele na učilištích a středních školách, kteří učí odborné předměty, ale mají jen odborné, nikoli pedagogické vzdělání.


Fakulta pedagogická Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni připravila nový bakalářský studijní obor zaměřený zejména na pedagogiku. Je určen pro učitele na učilištích a středních školách, kteří učí odborné předměty, ale mají jen odborné, nikoli pedagogické vzdělání. Fakulta při přípravě oboru vycházela z poptávky Plzeňského a Karlovarského kraje, řekla děkanka fakulty Jana Miňhová.
Tříleté bakalářské studium je určeno pro vysokoškoláky, absolventy technických oborů, kteří učí studenty na středních odborných školách nebo na učilištích a nemají pedagogické vzdělání. Je také pro učitele, kteří na středních odborných školách a učilištích připravují studenty pro služby, tedy budoucí kadeřníky, kosmetičky, kuchaře, číšníky, prodavače, servírky a podobně. "Pro ně neexistuje specifická vysoká škola," uvedla Miňhová. Aby tito lidé mohli učit i do budoucna, potřebují pedagogické vzdělání získat.
"Připravované studium vybaví lidi, kteří již působí jako učitelé, pedagogicko-psychologickými a didaktickými poznatky a dovednostmi, aby mohli kvalifikovaně učit studenty a aby je také ředitelé mohli odpovídajícím způsobem platově ohodnotit a zařadit," řekla děkanka. Fakulta už nyní předpokládá, že o studium bude zájem a v obou skupinách bude zhruba po 30 lidech.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 18.12.2006 14:300 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Azyl