Pedagogové v kraji se mohou nechat zdarma otestovat

Od pátku se mohou pedagogové všech škol a školských zařízení v Plzeňském kraji nechat zdarma otestovat. V Plzni mají možnost i nepedagogičtí pracovníci.

DEZINFEKCE.sk 2021

 Stačí jim pouze předložit potvrzení z daného zařízení a k odběru se registrovat. Předběžný zájem projevilo v kraji zhruba 4 000 pedagogů.

Testování pedagogů je dobrovolné a bude provedeno každému zájemci z řad pedagogů mateřských škol, základních škol, středních škol, základních uměleckých škol, vyšších odborných škol, asistentů pedagoga, vychovatelů, pedagogů volného času, vychovatelů v dětských domovech, a to na základě jejich vlastní žádosti o provedení antigenního testu. Zaměstnavatel na základě žádosti vystaví na předem daném tiskopise pedagogovi potvrzení o zaměstnání  v zařízení. S tímto si pedagogové mohou rezervovat čas  a místo testu. Ten pak mohou absolvovat v pracovní době, pokud toto nenaruší provoz zařízení. Testování pedagogů potrvá do 18. 12. 2020.

„Pro nás je prioritou ochránit právě tuto skupinu zaměstnanců mimo zdravotnictví, protože vzdělávání mladé generace je i vzhledem k situaci v letošním roce zásadní. Podpora pedagogů v této nestandartní době je naprosto nezbytná,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast školství a sportu Rudolf Salvetr.

Testování POC testy bude probíhat jak v krajských nemocnicích tak i ve FN Plzeň, a nemocnicích Privamed a Sušici.

V současné době se registrovat k POC testům lze do FN Plzeň, Klatovské a Domažlické nemocnice a nemocnice Privamed. Od pondělka 7. 12. 2020 bude možné se objednat do, Rokycanské nemocnice, Stodské nemocnice, Sušické nemocnice Bioptické laboratoře Plzeň. V Tachově se testování POC testy rozběhne během příštího týdne.

Plzeň organizuje testování pedagogů, nad rámec chce zajistit a ze svého zaplatit testování nepedagogických pracovníků MŠ a ZŠ

Plzeň organizuje testování na covid-19 u zaměstnanců svých základních a mateřských škol. Možnost nechat se otestovat zdarma antigenními testy mají od pátku 4. prosince všichni učitelé mateřských, základních, středních i vyšších odborných škol v celé České republice, testování uhradí stát. Město Plzeň by chtělo jako zřizovatel celkem 26 základních a 40 mateřských škol nad rámec tohoto opatření zaplatit ze svého rozpočtu testy všem nepedagogickým zaměstnancům svých škol, kteří o to projeví zájem.

„Jsme přesvědčeni, že důležité je testování nejen pedagogů, ale také ostatních zaměstnanců školských zařízení. Proto ze svého rozpočtu uhradíme antigenní testy všem nepedagogickým pracovníkům našich MŠ a ZŠ,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Své služby městu pro testování učitelů nabídla Fakultní nemocnice Plzeň a také EUC Klinika Plzeň.

Podle radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorové má město ve svých základních a mateřských školách celkem 1881 pedagogických a 799 nepedagogických pracovníků. „Obecně je zatím, stejně jako jinde v republice, ten zájem spíše menší. Důvodem je podle našich zjištění to, že testování zaměstnancům nabízíme jako město už od 30. října, dále je to také obava z vlastního odběru z nosohltanu, obava z nákazy na odběrovém místě a někteří též necítí naléhavost test nyní podstoupit, když se cítí být zcela bez příznaků a nepotkali se s covid pozitivní osobou,“ přiblížila radní Lucie Kantorová.

Město na testování učitelů spolupracuje s Fakultní nemocnicí Plzeň, která bude do škol posílat speciální výjezdní testovací tým a zároveň zajišťuje testování antigenními testy i na odběrovém místě. Podrobnosti dodává ředitel FN Plzeň Václav Šimánek: „Uděláme maximum pro to, abychom provedli testy všem zájemcům. Výsledky testů se zaměstnanci dozvědí do 20 minut, v případě pozitivity jim bude proveden tradiční PCR test. Tento postup platí jak pro testování výjezdním týmem, tak i pro odběrové místo. Výjezdy jsou koordinované přímo se školami, provozní doba odběrového místa je zveřejněna na webových stránkách FN Plzeň.“

„Zájem o testování zatím projevilo 232 pedagogů a 70 nepedagogických pracovníků,“ doplnila Dagmar Škrlantová, vedoucí magistrátního odboru školství. Zaměstnanci škol si také mohou zvolit individuální testování a využít některé z odběrových míst.


dezinfekce.sk B

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kamiq zvýhodnění

Hlavní zprávy

 

scala zvýhodnění
seo uniweb