Petr Čech strávil Vánoce v Plzni, dnes už je v Londýně

Po dlouhé době si mohl fotbalový brankář Petr Čech vychutnat Štědrý den v rodné Plzni. V minulých dvou letech jej totiž vázaly povinnosti v Chelsea.


Po dlouhé době si mohl fotbalový brankář Petr Čech vychutnat Štědrý den v rodné Plzni. V minulých dvou letech jej totiž vázaly povinnosti v londýnské Chelsea, kde ani během vánočních svátků nemá Premier League přestávku.
Nyní se ale Čech zotavuje z vážného zranění hlavy, takže během krátkého volna mohl vyrazit za rodinou do západních Čech. A nenechal si ujít ani své oblíbené kratochvíle: pomáhal dělat cukroví a zdobil stromeček. Na tradice si hvězdný gólman zkrátka potrpí.
Hlavně přípravu vánočních laskomin si ujít nenechá. "Plnění těsta do formiček, malování na perníčky," popisoval Čech na svých internetových stránkách. Cukroví prý nejenom rád chystá, ale s oblibou také uždibuje z prostřené tabule.
"Cukroví jen s mírou, musím se trochu hlídat. I když letos asi budu moci ochutnat o něco víc," poznamenal Čech, který si na Štědrý večer rád dopřál i kapra a bramborový salát. "Snažíme se dodržovat všechny tradiční zvyky, nemáme ale žádný speciální," uvedl Čech.
Během Vánoc si nenechal ujít ani sledování pohádek. Dvě má prý zvlášť oblíbené. "Mrazíka a S čerty nejsou žerty," prozradil Čech, který v říjnu utrpěl frakturu lebky, ale už v polovině ledna by se mohl znovu zapojit do plného tréninku.
Čtyřiadvacetiletá brankářská jednička české reprezentace přípravu na Vánoce ani trochu nepodcenila, třeba dárky pro své blízké už s manželkou Martinou v Londýně nakoupili v dostatečném předstihu. A to i přesto, že během své rekonvalescence měl Čech méně času než během klasického režimu. V posledních týdnech totiž už vedle rehabilitace absolvoval i dvoufázové tréninky.
"S Martinou ale nemáme rádi úplně ten největší shon a nákupní horečku těsně před vánocemi. Vždycky se snažíme většinu dárků nakoupit už tak dva měsíce předem a pak už jen dokupujeme drobnosti," líčil Čech, který z Anglie do Čech dorazil jen na vánoční svátky. Zřejmě už dnes se bude muset hlásit zpět v Chelsea.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
st 27.12.2006 07:130 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024