Pivovarské muzeum s pivotékou a historické podzemí v Plzni navštivte po setmění

Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí patří k vyhledávaným turistickým cílům. Ovšem pozor, v pátek 27. května se výjimečně naskytne příležitost navštívit je za soumraku a po setmění!

potisk adapt print

Stane se tak v rámci Plzeňské muzejní noci 2022 – od 16 do 22 hodin, a navíc za zvýhodněné vstupné: 50 Kč/osoba (děti do 6 let zdarma). Poprvé bude součástí Plzeňské muzejní noci pivní degustace v Pivotéce.

Novinka letošní Plzeňské muzejní noci – pivní degustace pozve do nové Pivotéky. Sídlí přímo v budově Pivovarského muzea a nabízí téměř 140 druhů piv z více než 25 českých minipivovarů. Na jednom místě se tak můžete seznámit s rozmanitými pivními styly a ochutnat 6 vzorků piva z malých řemeslných pivovarů.  Naopak tradiční součástí muzejní noci jsou komentované prohlídky Pivovarského muzea i podzemí a atraktivní doprovodný program pro celou rodinu. Z kapacitních důvodů je doporučeno vstupenky na komentované prohlídky i pivní degustaci zakoupit předem na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/plzenska-muzejni-noc-2022/

Speciální program v rámci Plzeňské muzejní noci 2022 nabídne tvořivou dílnu pro malé i velké, muzejní půda se promění v dílničku se stavěním Plzně z kostek, na TOTEMovém trhu budou k mání výrobky klientů a dobrovolníků, přímo v muzejní expozici si můžete vyzkoušet pivovarské dovednosti, jako je skákání v pytli, stavění soudku či chůze v ledařských botách. Tematické fotografie Radovana Kodery představí výstava s výmluvným názvem PIVO. K poslechu a zábavě na muzejním dvorečku zahraje Chrástecká muzika.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz 2022

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby