Plzeň asi uzavře partnerství s městem v JAR

Plzeň by mohla být prvním českým městem, které uzavře partnerství s některým městem Jihoafrické republiky (JAR). Nabídnout partnerství dnes přijel do Plzně zástupce JAR v ČR Mashisha Motsoko. Partnerem Plzně by se mohlo stát město Polokwane.


Plzeň by mohla být prvním českým městem, které uzavře partnerství s některým městem Jihoafrické republiky (JAR). Nabídnout partnerství dnes přijel do Plzně zástupce JAR v ČR Mashisha Motsoko. Partnerem Plzně by se mohlo stát město Polokwane se severu JAR, řekla mluvčí plzeňského magistrátu Zdeňka Kubalová.
"Dohodli jsme se na vzájemném zaslání profilů obou měst," uvedl po setkání primátor Plzně Pavel Rödl. Města by měla najít společné body spolupráce. Jihoafrické velvyslanectví už v Plzni spolupracuje s místní zoologickou zahradou.
Město Polokwane leží v jedné z devíti provincií země - Limpopo. Je moderní obchodní město s různými vzdělávacími institucemi.
Plzeň už má světě několik partnerských a spřátelených měst. Partnerství uzavřela s německým Řeznem, s Limoges ve Francii, Winterthurem ve Švýcarsku, s městem Takasaki v Japonsku a Birmingham v USA. Dohody o spolupráci má Plzeň nizozemským městem Hengelo, belgickým Lutychem, mexickým Monterrey, tuniským Sfaxem, a polským Štětínem.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 12.12.2006 11:210 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq