Plzeň chce dostavět pavilon 55. mateřské škole v Mandlově ulici

Z důvodu nedostatečné kapacity 55. mateřské školy v Mandlově ulici v centrálním obvodě se rozhodlo město řešit situaci dostavbou nového pavilonu školky včetně tělocvičny.


Radní města schválili podání žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, a to prostřednictvím městského Útvaru koordinace evropských projektů. Odhadované náklady realizace projektu jsou ve výši maximálně 34 milionů korun včetně DPH, dotace by měla činit 10,2 milionu korun. Město předpokládá realizaci dostavby ještě v letošním roce.

„Mateřská škola v Mandlově ulici se skládá v současnosti ze čtyř pavilonů, avšak jejich kapacita je nedostatečná. Přístavba bude umístěna do středu mezi pavilony, čímž dojde i ke krytému propojení stávajících pavilonů. V přízemí je navržena tělocvična pro celý areál mateřinky. V prvním patře budou dvě samostatné třídy, každá s kapacitou pro 24 žáků a příslušným zázemím. V novém areálu bude pracovat šest zaměstnanců – učitelé, asistenti, pracovníci výdeje jídla a úklidu,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„Přístavba nového pavilonu je navržena v pasivním energetickém standardu, což je jedním z požadavků pro možnost žádat o podporu ze 146. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Plochá střecha přístavby bude vegetační, tvořená extenzivní zelení, která je bezúdržbová. Nevyžaduje doplňkovou zálivku,“ vysvětlil Martin Klír z Útvaru koordinace evropských projektů.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Kamiq Fresh - Teď to klapne

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh