Plzeň hostí koloběžkové mistrovství republiky

I výroční 25. ročník Zlaté koloběžky Plzně táhne, na závody je přihlášeno přes 170 závodníků, což je číslo podobné před covidovým ročníkům.


Koloběžkové MČR se odehraje o víkendu 22. – 23.  června na v Česku jedinečném cyklistickém oválu SKP RAPID Plzeň na Doubravce a nabídne divácky atraktivní podívanou s častými průjezdy závodníků před diváky. Při relativně nenáročném profilu cyklo oválu lze očekávat, že špička závodu mužů opět přesáhne průměrnou rychlost přes 30 km/h.

Určitě nejvíc napínavý bude závod mužů.  Z TOP30 budou v Plzni chybět pouze dva závodníci a k tomu je mnoho dalších mladých ostrých borců.

Sobotní divácky atraktivní závody ve sprintu  začínají od 13:30  závodem, předžáků, žáků a kadetů, předžáků. Dospělé kategorie startují od 15:15 a sobotní program vyvrcholí finálovým rozjížďkami sprintů okolo 17:00

V neděli 23.6. jsou programem dlouhé závody. V 9:10 proběhne start předžáků. Nejsilněji obsazené  závody zahajují ženy od 10:25 a  závod mužů na 27 km odstartuje v 11:20.

Republikové závody jsou také nominační na srpnové Mistrovství světa na koloběžkách, které se letos uskuteční v Česku, a to konkrétně v Plzni a Konstantinových Lázních. Pro pořadatele Zlaté koloběžky Plzně je tedy republikový závod, takovým testem na náročnější srpnový úkol.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq