Plzeň má mikulášský rekord

V pondělí večer se na náměstí Republiky sešlo 17 Mikulášů, 131 čertů a 30 andělů. Znamená to zápis do České knihy rekordů.

potisk adapt print

Plzeň má rekord! O nový zápis do České knihy rekordů se postaralo 178 Mikulášů, čertů a andělů. Ti dorazili 5. prosince mezi 16. a 21. hodinou na náměstí Republiky. Nejvíce přišlo pekelníků, bylo jich celkem 131. V převleku anděla se na náměstí dostavilo 30 lidí a Mikulášů se na akci třetího městského obvodu pohybovalo 17. V kostýmu se ve večerních hodinách ukázal i starosta MO Plzeň 3 David Procházka a místostarostové Pavel Šrámek, Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový.

„Jsem velmi rád, že se tolik lidí rozhodlo účastnit naší Velké mikulášské show, vážíme si všech, kdo přišli. A bylo by smutné, kdybychom my, jako organizátoři, zůstali jen přihlížet. Je to akce hlavně pro děti a chtěli jsme je pobavit,“ říká starosta David Procházka, který oblékl kostým čerta.

Pekelný převlek na sebe vzal také I. Místostarosta Pavel Šrámek. „Je úžasné, že se lidé umí tak krásně bavit, atmosféra byla neskutečná,“ popsal Pavel Šrámek situaci na pondělním náměstí.

Ondřej Ženíšek se dostavil v převleku Mikuláše a Ladislav Nový oblékl kostým anděla.

Na Velkou Mikulášskou show s MO Plzeň 3 a Maxim Turbulenc se přišly podívat tisíce lidí. Zatímco ti nejmenší tančili právě na „Maxíky“ a zaujatě sledovali mikulášské vystoupení Techmanie, dospělí to rozjeli při skupině Semtex. Polovinu náměstí pak objela i „Mašinka“ s vedením obvodu v čele.

„Děti, které na náměstí dorazily, mohly využít služeb našeho Mikuláše a jeho družiny a vysloužit si od nás drobnou nadílku. Zájem byl obrovský a čerti se v podstatě až do pozdního večera nezastavili,“ uvádí místostarosta Ondřej Ženíšek. Mnozí z rodičů využili možnosti nadělit dětem prostřednictvím profesionální mikulášské družiny vlastní balíčky.

„Akce se vydařila a myslím, že bychom se mohli pokusit tento nově nastavený rekord v příštím roce překonat,“ dodává místostarosta Ladislav Nový.

Fotogalerie
NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby