Plzeň o adventu: speciální prohlídky, pěší zóna v Riegrově ulici jako gastrozóna

Historické centrum Plzně již rozzářila vánoční výzdoba. Tradiční adventní trhy s živou hudbou, dřevěným betlémem, zvířátky, provoněné svařeným vínem a punčem jsou v plném proudu.

weby na míru UNIWEB

O první adventní neděli se rozsvítí vánoční strom na centrálním náměstí Republiky. Plzeň má v době adventu co nabídnout. Konají se speciální adventní prohlídky. Pěší zóna v Riegrově ulici ožije stánky s pestrou nabídkou teplých nápojů, polévek a dezertů.

„Pokud jste ještě nebyli v Plzni v období adventu, je čas to napravit. Kouzelná vánoční výzdoba, jedny z nejhezčích adventních trhů v republice a pestrá nabídka speciálních adventních zážitků pro malé i velké, to vše vás čeká v předvánočním čase u nás v Plzni,“ zve na advent do Plzně Lucie Kantorová, náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu.

Speciální adventní prohlídky i výstava papírových betlémů

Speciální vánoční atmosféru nabídnou adventní prohlídky katedrály sv. Bartoloměje, které propojují tradiční komentovanou prohlídku interiéru s poutavým výkladem o vánočních zvycích a tradicích. Ty budou hlavním tématem také na vánočních komentovaných prohlídkách statku U Matoušů v Bolevci.

Jedinečný zážitek nabízí během adventu také Plzeňský Prazdroj, který láká na speciální prohlídky s bohatou degustací a pivním kvízem. Na rozšířenou degustaci a prohlídku výroby můžete vyrazit také do Bohemia Sektu ve Starém Plzenci. Prohlídky v neděli dopoledne přímo navazují na vlakové spojení z Plzně, tudíž je možné si degustaci náležitě vychutnat. Za výlet stojí také výstava papírových betlémů v jízdárně nedalekého zámku Kozel.

Riegrovka hřeje každou adventní neděli

Riegrova ulice patří mezi nejpříjemnější pěší zóny v historickém centru Plzně. Nachází se tu řada zajímavých restaurací, barů a kaváren. Po letním společném kulturním projektu Riegrovka hraje se řada z místních podniků opět spojila, aby pro své hosty i náhodné kolemjdoucí připravily něco speciálního také v období před Vánoci. Tentokrát pod názvem Riegrovka hřeje nabídne každou adventní neděli speciální gastrozónu. 

Od dvou hodin odpoledne až do večera se budete moci zahřát nejen uvnitř, ale také u vánočních stánků přímo na ulici. Podávat se budou především horké nápoje. Pochutnáte si nejen na svařáku, punči či horké becherovce, ale i na polévce minestrone či tradiční dršťkovce, voňavých vaflích nebo teplém štrúdlu. 

Termíny a prodej vstupenek

    • Adventní prohlídky katedrály sv. Bartoloměje (v úterý od 17 hodin a v sobotu od 16 hodin): prodej vstupenek v Turistických informačních centrech či na Plzeňské vstupence

    • Adventní prohlídky pivovaru s pivním kvízem (v pátek a v sobotu od 17 hodin): prodej vstupenek na webu Plzeňského Prazdroje

    • Vánoční prohlídky Statku u Matoušů (od úterý do pátku v 11 a ve 13 hodin): informace ke vstupenkám na webu

    • Výstava Papírové betlémy a vánoční zvyky v jízdárně Zámku Kozel (27. listopadu – 6. ledna): vzhledem k mimosezoně pořadatelé doporučují zkontrolovat otevírací dobu pro konkrétní den na webu zámku Kozel

Další tipy na prohlídky:

    • Exkurze s rozšířenou degustací v Bohemia Sektu ve Starém Plzenci (v neděli od 10:30 hodin)

    • Komentované prohlídky Velké synagogy s návštěvou rabínského domu (v pondělí a ve středu od 15:30 hodin)

    • Komentované prohlídky podkroví katedrály a věží (v sobotu od 17:30, do 17. prosince)

    • Historické podzemí za svitu baterek (12. -18. prosince)

Akce v plzeňské zoo:

    • Čertovské odpoledne s mikulášskou nadílkou a uspáváním medvědů (3. prosince)

    • Živý betlém mezi zvířátky (17. prosince)

    • Štědrodenní nadílka do jesliček pro zvířátka (24. prosince)

    • Loučení se starým rokem v zoo (31. prosince)

Tvořivé dílny v plzeňských muzeích a galeriích:

    • Mikulášská tvořivá dílna v Muzeu loutek (6. prosince)

    • Mikulášská dílna v Západočeské galerii (6. prosince)

    • Adventní díly s vůní první republiky v Západočeské galerii (12. prosince)

    • Zimní tvořivá dílna v Muzeu loutek (13. prosince)

    • Adventní dílny v Muzeu církevního umění (14. – 15. prosince)

Více informací a aktuální program najdete na webu www.visitplzen.eu

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 27.11.2022 10:540 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
uniweb weby