Plzeň podpoří pěti miliony opravu sportovišť základních škol

Město Plzeň i v roce 2020 rozdělí na opravu a údržbu sportovišť částku pět milionů korun z rozpočtu Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně.

weby uniweb

Poskytnutí finančních částek pro základní školy schválilo zastupitelstvo města.

„Město Plzeň podporuje veškeré vzdělávací aktivity na svých školách, včetně aktivit pohybových. V letošním roce zlepšíme sportovní infrastrukturu na 4., 7., 17., základní škole a na Benešově a Bolevecké základní škole,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

4. základní škola Plzeň v Kralovické ulici vymění za 1,2 milionu korun výplně stavebních otvorů tělocvičny včetně ochranných sítí. Kopilitové stěny jsou popraskané, kovové rámy ve stěnách jsou zkorodované a netěsní. Z toho důvodu dochází k velkému úniku tepla a zatékání dešťové vody při prudkých deštích. V rámci oprav vymění škola ochranné sítě oken a ochranné kryty radiátorů.

7. základní škola a mateřská škola Plzeň v Brněnské ulici opraví za jeden milion korun hřiště, které bylo v době nástavby školy využíváno jako příjezdová cesta a zařízení staveniště (sklad materiálu, pohyb těžkých strojů apod.). Nástavba byla ukončena v říjnu 2019, opravy budou realizovány podle míry poškození.

Benešova základní škola a mateřská škola Plzeň v Doudlevcích za 750 tisíc korun vymění umělý povrch hřiště, které bylo vybudováno již v roce 1997. Tartanový povrch se již odchlipuje, a tím hrozí žákům nebezpečí úrazu. Dále potřebuje škola opravit nefunkční doskočiště na skok daleký.

17. základní škola a mateřská škola Plzeň v Malické ulici žádala finanční podporu na opravu betonové podlahy a položení elastické stěrky v tělocvičně. Na podlaze je porušena povrchová stěrka, která byla poškozena při povodních v roce 2002 a doposud nebyla kompletně rekonstruována, provádí se pouze opakované opravy. Na opravu získá škola 150 tisíc korun.

Bolevecká základní škola Plzeň na náměstí Odboje vymění za 1,9 milionu korun okna v tělocvičně č. 1 a 2, která jsou v havarijním stavu. Mají oloupané rámy a netěsní. V tělocvičně č. 3 vymění zvlněnou podlahu a dále provedou penetraci povrchů hřišť. Tartanový povrch hřišť je silně poničen a loupe se.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby