Plzeň podpoří pěti miliony opravu sportovišť základních škol

Město Plzeň i v roce 2020 rozdělí na opravu a údržbu sportovišť částku pět milionů korun z rozpočtu Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně.

První veřejné kluziště v Plzni

Poskytnutí finančních částek pro základní školy schválilo zastupitelstvo města.

„Město Plzeň podporuje veškeré vzdělávací aktivity na svých školách, včetně aktivit pohybových. V letošním roce zlepšíme sportovní infrastrukturu na 4., 7., 17., základní škole a na Benešově a Bolevecké základní škole,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

4. základní škola Plzeň v Kralovické ulici vymění za 1,2 milionu korun výplně stavebních otvorů tělocvičny včetně ochranných sítí. Kopilitové stěny jsou popraskané, kovové rámy ve stěnách jsou zkorodované a netěsní. Z toho důvodu dochází k velkému úniku tepla a zatékání dešťové vody při prudkých deštích. V rámci oprav vymění škola ochranné sítě oken a ochranné kryty radiátorů.

7. základní škola a mateřská škola Plzeň v Brněnské ulici opraví za jeden milion korun hřiště, které bylo v době nástavby školy využíváno jako příjezdová cesta a zařízení staveniště (sklad materiálu, pohyb těžkých strojů apod.). Nástavba byla ukončena v říjnu 2019, opravy budou realizovány podle míry poškození.

Benešova základní škola a mateřská škola Plzeň v Doudlevcích za 750 tisíc korun vymění umělý povrch hřiště, které bylo vybudováno již v roce 1997. Tartanový povrch se již odchlipuje, a tím hrozí žákům nebezpečí úrazu. Dále potřebuje škola opravit nefunkční doskočiště na skok daleký.

17. základní škola a mateřská škola Plzeň v Malické ulici žádala finanční podporu na opravu betonové podlahy a položení elastické stěrky v tělocvičně. Na podlaze je porušena povrchová stěrka, která byla poškozena při povodních v roce 2002 a doposud nebyla kompletně rekonstruována, provádí se pouze opakované opravy. Na opravu získá škola 150 tisíc korun.

Bolevecká základní škola Plzeň na náměstí Odboje vymění za 1,9 milionu korun okna v tělocvičně č. 1 a 2, která jsou v havarijním stavu. Mají oloupané rámy a netěsní. V tělocvičně č. 3 vymění zvlněnou podlahu a dále provedou penetraci povrchů hřišť. Tartanový povrch hřišť je silně poničen a loupe se.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby