Házenkáři Talentu Plzeň porazili doma lídra HCB Karviná 34:28 a zkrátili ztrátu na dva body. Po vyrovnané první půli rozhodli ve druhé části, táhli je Michal Bláha (9) a Jakub Douda (8); Plzeň tak zlomila čtyřzápasové čekání.
Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje vyhráli šlágr 18. kola extraligy. V neděli 8. února 2026 doma porazili lídra soutěže HCB Karviná 34:28. V tabulce tak zkrátili ztrátu na obhájce titulu na dva body.
V Plzni se hrálo už od rána, úvodní hvizd zazněl v 10:30. Domácí po nečekané porážce z minulého kola tentokrát drželi tempo od začátku a Karvině nedovolili utéci do většího trháku.
V prvním poločase si Západočeši vypracovali až čtyřgólový náskok. Do šaten šli s těsným vedením 16:15.
Po změně stran se Karviná krátce nadechla a na úvod druhé půle srovnala na 17:17. Zdálo se, že bude následovat další přetahovaná až do konce.
Domácí ale postupně přebrali otěže. Zpřesnili útok a zlepšili návrat do obrany, Karvinou nutili k méně pohodlným střelám a opět si začali budovat náskok, který už nepustili.
Plzeň rozložila skórování mezi více hráčů. Nejvíce se prosazovali Michal Bláha (9 gólů) a Jakub Douda (8). U Karviné dali po šesti brankách Jan Fulnek a Vojtěch Patzel.
Karviná v této sezoně prohrála teprve podruhé; předtím na ni v extralize našlo recept jen Zubří na konci září.
Pro Plzeň má vítězství i větší význam. Dokázala totiž Karvinou porazit po čtyřech vzájemných zápasech bez vítězství. Naposledy ji v lize porazila loni v květnu ve finálové sérii, poté s ní třikrát prohrála a v prosinci neuspěla ani v pohárovém semifinále.