Plzeň poskytne 200 tisíc korun na práci s hasičskou mládeží

Zastupitelé města Plzně schválili poskytnutí částky 200 tisíc korun na podporu jednotek sboru dobrovolných hasičů pracujících aktivně s mládeží v oblasti požárního sportu a v oblasti ochrany obyvatel.

potisk adapt print

Cílem je mimo jiné i zvyšovat tímto atraktivitu hasičské činnosti mezi mladými lidmi. Peníze získá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Městské sdružení hasičů Plzeň.
 
„Jednotky požární ochrany jsou jednou ze základních složek integrovaného záchranného systému nezbytnou pro potřebu města. V současné době aktivně působí v hasičském požárním sportu na území Plzně zhruba 250 dětí. Z těchto dětí se postupně profilují noví členové do jednotek sborů dobrovolných hasičů, kterých máme 16. Dotace bude využita k nákupu služeb, osobního a věcného vybavení potřebného pro požární sport a činnosti hasičské mládeže,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Prostředky jsou určeny i na výdaje za pronájem sportovišť v případě konání různých soutěží a motivačních akcí pro hasičskou mládež. Nákup služeb bude realizován v souvislosti s vývojem epidemiologické situace (pandemie covid-19). V případě omezení hromadných akcí pro děti, bude dotace využita výhradně k nákupu osobního a věcného vybavení pro hasičskou mládež plzeňských sborů dobrovolných hasičů.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby