Plzeň přijme dotaci na asistenty prevence kriminality

Město přijme dotaci ministerstva vnitra z Programu prevence kriminality na místní úrovni na projekt Asistent prevence kriminality.


Celkové náklady na projekt jsou 886 tisíc korun, z toho dotace ministerstva činí 580 tisíc korun, zbytek půjde z městského rozpočtu. 

Tento projekt Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně úspěšně realizuje již od roku 2014 a činnost asistentů pokračuje také v letošním roce. „Občané v místní komunitě kladně přijímají oba pracovníky, kteří pracují na pozici asistenta prevence kriminality, což se odráží v bezproblémové spolupráci. V případě potřeby či potíží stále častěji vyhledávají jejich pomoc,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Projekt byl prioritně zacílen na lokalitu Plac, tedy na blok ulic Plachého a Korandovy, koncem roku 2015 byla činnost asistentů směřována i do okolí Centrálního autobusového nádraží Plzeň a ostatních přilehlých ulic, o dva roky později pak i na lokalitu Petrohrad a následně na lokalitu Zátiší.

K povinnostem asistentů kriminality patří mimo jiné dohled nad dodržováním veřejného pořádku ve spolupráci se strážníky Městské policie Plzeň a Policií České republiky v přidělených lokalitách, dále monitorovat tyto prostory za účelem zvyšování bezpečí obyvatel, přispívat k odhalování přestupkové a jiné nežádoucí činnosti pachatelů protiprávního jednání, upozorňování a motivování občanů na nutnost dodržování právních norem, pomoc školám při řešení záškoláctví.

ilustrační foto


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby