Plzeň prodá pozemky, kde stávalo Skleněné peklo

Smlouva o prodeji městských pozemků společnosti InterCora je připravena a zastupitelé města Plzně ji schválili. Plzeň prodá pozemky o celkové výměře 7 776 metrů čtverečních mezi ulicemi Těšínská, Jateční a Rokycanská.


Tyto pozemky se nacházejí v areálu, kde stávalo takzvané Skleněné peklo a v němž už kupující většinu pozemků vlastní. InterCora plánuje v tomto místě vybudovat obchodní a kancelářské Centrum Úslava. Kupní cena pozemků i s DPH ve výši 21 procent činí 49,867 milionu korun. 

„Držíme dohodu stejně jako soukromý investor. Slíbili jsme, že po demolici Skleněného pekla námi vlastněnou část pozemků v lokalitě prodáme, a tak nyní činíme. Pevně věřím, že se celou oblast podaří zkultivovat podle plánu a že se toto ostudné místo už brzy definitivně stane minulostí,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Ve smlouvě je mimo jiné také bod, že výstavba na prodávaných pozemcích začne nejpozději 30. června 2027 a bude dokončena nejpozději 30. června 2031 s tím, že v případě prodlení s dokončením této první etapy výstavby zaplatí kupující smluvní pokutu ve výši 25 procent z kupní ceny. Dále je tam bod, podle něhož v případě, kdy se v době 10 let ode dne účinnosti smlouvy změní funkční využití některého z objektů tak, že u něj bude převažovat funkce pro bydlení, bude městu doplaceno společností InterCora za každý metr čtvereční části pozemku zasažené takovým objektem 6,1 tisíce korun bez DPH, tak aby cena za metr čtvereční činila 11,5 tisíce korun bez DPH. To je podle znalce cena v místě a čase pro bytovou výstavbu obvyklá.

Společnost InterCora už zajistila zbourání černé stavby, jíž se říkalo Skleněné peklo či Carimex a která stála z části také na městských pozemcích, jež jsou nyní součástí prodeje. Skleněné peklo tento prostor hyzdilo už od 90. let minulého století.

InterCora bude muset výstavbu Centra Úslava koordinovat s městským obvodem Plzeň 4, který plánuje výstavbu okružní křižovatky Těšínská. Musí také respektovat stávající vodohospodářskou infrastrukturu, z níž část patří VODÁRNĚ Plzeň.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024