Plzeň rozdělí deset milionů na opravu a výstavbu sportovišť

Město Plzeň rozdělí z dotačního programu Rekonstrukce, oprava a výstavba sportovních zařízení, areálů a související infrastruktury bezmála deset milionů korun.


Rozdělení dotací 29 subjektům schválili zastupitelé.

„Město Plzeň poskytlo z Fondu rezerv a rozvoje města Plzně deset milionů korun s cílem podpořit konkrétní projekty rekonstrukce a výstavby sportovních zařízení. Podmínkou přidělení je finanční spoluúčast žadatele v rozsahu minimálně 15 procent poskytnuté dotace. Odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně přijal 42 žádostí o dotaci, hodnotící komise doporučila podpořit 29 z nich,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Největšími částkami, a to půl milionem korun, podpoří město Tělovýchovnou jednotu Sokol Plzeň–Skvrňany, Fotbal Club Křimice, Tělocvičnou jednotu Sokol Plzeň–Nová Hospoda, Tělovýchovnou jednotu Plzeň–Litice, FotbalPark Plzeň, TJ Slavoj Plzeň, z. s., TJ Slavia VŠ Plzeň, z. s., Plochodrážní klub v AČR.

Město podpoří například vznik prvního fotbalgolfového hřiště v Liticích, vybudování osvětlení na novém hřišti pozemního hokeje v Liticích či přispěje na projekt přebudování kuželkárny na centrum pro cyklisty ve Štruncových sadech v Plzni.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq