Plzeň rozdělí téměř milion mezi 13 uměleckých organizací

Město Plzeň letos rozdělí téměř jeden milion korun v rámci Jednoletého dotačního programu na podporu, rozvoj a prezentaci celoroční umělecké a kulturní činnosti na rok 2020.

Prodej hovězího masa od farmáře

Zastupitelé souhlasili s rozdělením dotace ve výši 935 tisíc korun mezi 13 organizací, které jsou aktivní v této oblasti. Podporu obdrží například Loutkové divadlo V Boudě, spolek Consortium musicum, SPOLEK K.R.O.K. , Plzeňský dětský sbor, Plzeňský lidový soubor Mladina a další organizace. 

„O podporu si mohly žádat subjekty, které provozují kontinuální, zejména spolkovou činnost, která podporuje uměleckou tvorbu nebo kulturní aktivity občanů města Plzně. Podmínkou je, aby nejméně třikrát ročně uspořádaly vystoupení, koncert, výstavu či jinou akci, na níž se prezentují veřejnosti,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Nejvyšší částku, 170 tisíc korun, získá Loutkové divadlo V Boudě Plzeň, které ve městě působí od roku 1928. V letošním roce bude i nadále pokračovat v tradici pravidelných sobotních představení pro nejmenší diváky. Zároveň se soubor zúčastní Krajské přehlídky amatérského loutkového divadla PIMPRLENÍ, jako host vystoupí na Skupově Plzni a uskuteční zájezdová představení po celé České republice. Dotaci využije pro úhradu nájmu v městských prostorách ve Skvrňanech.

Dotaci 100 tisíc korun obdrží Consortium musicum, z.s., který se zaměřuje na interpretaci děl 18. století či starších barokních skladeb, avšak do jeho repertoáru patří i díla období romantismu či tvorba soudobá. V roce 2020 je jeho záměrem nastudovat a veřejně provádět nová orchestrální díla napříč hudebními slohy i spolupracovat s regionálními sbory. Naplánováno má přes 20 veřejných vystoupení. Dotaci využije na zabezpečení materiálně-provozní stránky činnosti spolku.

SPOLEK K.R.O.K, jenž sdružuje více než 200 stepařů od dětí předškolního věku až po seniory, obdrží na svou celoroční činnost 90 tisíc korun. Je pořadatelem Plzeňského festivalu stepu, každoročně organizuje veřejné vystoupení v Divadle ALFA, stepaři vystupují na řadě kulturních a společenských akcí. Řadu úspěchů mají také na soutěžním poli. Spolek rovněž pořádá Letní stepařské soustředění.

K dalším úspěšným žadatelům o dotaci patří Dětský folklorní soubor Mladinka, Kapela pětatřicátého plzeňského pěšího pluku – FOLIGNO, Malá umělecká školička – Muška, Pilsen Voice, Plzeňský dětský soubor, Plzeňský lidový soubor Mladina, Plzeňský smyčcový orchestr, Rada rodičů a přátel dětského pěveckého sboru Jiřičky Plzeň, Středisko západočeských spisovatelů a Soubor písní a tanců Jiskra.  

ilustrační fotoKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby