Plzeň rozdělí z Fondu životního prostředí bezmála milion

Město Plzeň rozdělí ze svého Fondu životního prostředí téměř 949 tisíc korun osmi různým organizacím, které požádaly o dotaci na projekty přispívající ke zlepšení životního prostředí.

james bond net concert

 Rozdělení peněz schválili zastupitelé. 

Největší částku, a to 395 tisíc korun, má dostat spolek ENVIC na projekt Hospodaření se srážkovými vodami na území města Plzně – motivační kampaň 2020. Jde o osvětovou kampaň, která předkládá veřejnosti informace o současných zhoršených podmínkách pro život ve městě kvůli špatnému hospodaření se srážkovými vodami. Následně navrhuje i možná řešení problému, a to přirozené využití vody a zeleně. „Projekt plynule navazuje na dosavadní aktivity spolku ENVIC, které za poslední roky výrazně přispěly nejen k informovanosti mezi laickou i odbornou veřejností, ale i k reálným krokům v rámci dané problematiky,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. 

Město dále přispěje z Fondu životního prostředí dvěma sty tisíci korunami na vybudování zelené střechy na budově radnice druhého městského obvodu. Vytvořením zelené extenzivní střechy budou lépe ošetřeny následky silných dešťů i lépe zadržena vláha v okolí budovy. Na střeše má být vytvořen pochozí chodník s ostrovem a pergolou pro případný pobyt. „Těší mě, že se druhý městský obvod rozhodl přidat k úsilí za lepší klima ve městě a za efektivnější nakládání s dešťovou vodou. Rádi proto přispějeme na projektovou přípravu zelené střechy, která umožní i lepší chlazení budovy radnice,“ doplnil náměstek Michal Vozobule.

K dalším podpořeným projektům patří vydávání Zpravodaje 2020 spolkem Svoboda zvířat (48 000 korun), projekt spolku Motýl nazvaný S MOTÝLem v souladu s přírodou, který zahrnuje zejména aktivity pro děti, při nichž se formou her učí o přírodě a životním prostředí (55 000 korun), i výsadba ovocných keřů podél cyklostezky Malesice – Radčice (69 700 korun). Dotaci dále obdrží spolek Pěstuj prostor na projekt Architektura a vzdělávání – Plzeň zelená a modrá, který se skládá ze čtyřdílného přednáškového cyklu, festivalu Den architektury 2020 a workshopu pro děti (60 000 korun). Z Fondu životního prostředí podpoří město také čtvrtý městský obvod, který žádal o podporu na založení květnatých luk v lokalitě u Baumaxu na křižovatce Rokycanská x Jateční (60 666 korun), a dále vyhoví žádosti třetího městského obvodu o příspěvek na rekonstrukci plochy zahuštěných výsadeb keřů u vstupu do podchodu v ulici Sirková x Americká (60 375 korun).


james bond net concert

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

weby uniweb
uniweb weby