Plzeň ruší linky č. 52, 53, 54 a 57, přebírá je Arriva

V souvislosti se změnou v regionální autobusové dopravě pro Plzeňský kraj, kdy ji od neděle 14. června 2020 přebírá nová společnost ARRIVA Střední Čechy, dochází k některým změnám v MHD v Plzni.

james bond net concert

Ke stejnému datu budou zrušeny autobusové linky MHD č. 52, 53, 54 a 57 a nově naopak zřízena samostatná linka č. 38 pro úsek Doubravka – Červený Hrádek. Změny schválili radní města.

Ruší se linky:
    • 52 – Doubravka – Chrást – Smědčice – Bušovice, konečná
    • 53 – Doubravka – Červený Hrádek – Kyšice – Dýšina – Dýšina, Nová Huť – Chrást, Lidový dům
    • 54 – Doubravka – Červený Hrádek – Dýšina – Dýšina, Nová Huť
    • 57 – Hlavní nádraží - U Práce – Radčice – Malesice – Město Touškov – Město Touškov, Kůští
Zavádí se linka:

    • 38 – Doubravka – Červený Hrádek
„Jedná se o linky, které byly doposud provozované Plzeňskými městskými dopravními podniky na základě historicky vzniklých objednávek obcí v případě linek č. 52, 53 a 54. V případě linky č. 57 se jednalo o smlouvu s Plzeňským krajem. Od neděle 14. června přebírá obsluhu území nový regionální autobusový dopravce v rámci objednávky Plzeňského kraje,“ vysvětlil náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

„Do současnosti nám lokalitu Červený Hrádek obsluhovaly linky 53 a 54, které pokračovaly do sousedních obcí, jež nyní obslouží nový dopravce Plzeňského kraje. Vzhledem k tomu, že Červený Hrádek je součástí města, zřizujeme novou samostatnou linku č. 38 pro úsek Doubravka – Červený Hrádek, která zajistí doplnění spojů regionálních linek do intervalu potřebného pro zajištění standardu obsluhy na území města Plzně. Linka bude vedena v trase Zábělská – Hrádecká – Červenohrádecká – Vesnická a zpět od neděle 14. června.  Všechny autobusy do Červeného Hrádku budou odjíždět ze společné zastávky v obratišti Doubravka jako dosud linky 53 a 54. Obsluhu zastávek Zábělá nově zajistí pouze regionální linky Plzeňského kraje 221 a 231,“ dodal Michal Vozobule.

„Za zrušené linky 52, 53, 54 a 57 uspoříme 73 500 vozokilometrů do konce roku, zavedení linky 38 znamená 29 100 vozokilometrů. Výsledkem bilance tak je úspora 44 tisíc vozokilometrů, které budou využity v rámci organizace provozu MHD v Plzni, zejména pro zmírnění nárůstu výkonů vyvolaného prodloužením tramvajové trati č. 4 na Borská pole.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby