Plzeň ruší linky č. 52, 53, 54 a 57, přebírá je Arriva

V souvislosti se změnou v regionální autobusové dopravě pro Plzeňský kraj, kdy ji od neděle 14. června 2020 přebírá nová společnost ARRIVA Střední Čechy, dochází k některým změnám v MHD v Plzni.

Cílená propagace v Plzni

Ke stejnému datu budou zrušeny autobusové linky MHD č. 52, 53, 54 a 57 a nově naopak zřízena samostatná linka č. 38 pro úsek Doubravka – Červený Hrádek. Změny schválili radní města.

Ruší se linky:
    • 52 – Doubravka – Chrást – Smědčice – Bušovice, konečná
    • 53 – Doubravka – Červený Hrádek – Kyšice – Dýšina – Dýšina, Nová Huť – Chrást, Lidový dům
    • 54 – Doubravka – Červený Hrádek – Dýšina – Dýšina, Nová Huť
    • 57 – Hlavní nádraží - U Práce – Radčice – Malesice – Město Touškov – Město Touškov, Kůští
Zavádí se linka:

    • 38 – Doubravka – Červený Hrádek
„Jedná se o linky, které byly doposud provozované Plzeňskými městskými dopravními podniky na základě historicky vzniklých objednávek obcí v případě linek č. 52, 53 a 54. V případě linky č. 57 se jednalo o smlouvu s Plzeňským krajem. Od neděle 14. června přebírá obsluhu území nový regionální autobusový dopravce v rámci objednávky Plzeňského kraje,“ vysvětlil náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

„Do současnosti nám lokalitu Červený Hrádek obsluhovaly linky 53 a 54, které pokračovaly do sousedních obcí, jež nyní obslouží nový dopravce Plzeňského kraje. Vzhledem k tomu, že Červený Hrádek je součástí města, zřizujeme novou samostatnou linku č. 38 pro úsek Doubravka – Červený Hrádek, která zajistí doplnění spojů regionálních linek do intervalu potřebného pro zajištění standardu obsluhy na území města Plzně. Linka bude vedena v trase Zábělská – Hrádecká – Červenohrádecká – Vesnická a zpět od neděle 14. června.  Všechny autobusy do Červeného Hrádku budou odjíždět ze společné zastávky v obratišti Doubravka jako dosud linky 53 a 54. Obsluhu zastávek Zábělá nově zajistí pouze regionální linky Plzeňského kraje 221 a 231,“ dodal Michal Vozobule.

„Za zrušené linky 52, 53, 54 a 57 uspoříme 73 500 vozokilometrů do konce roku, zavedení linky 38 znamená 29 100 vozokilometrů. Výsledkem bilance tak je úspora 44 tisíc vozokilometrů, které budou využity v rámci organizace provozu MHD v Plzni, zejména pro zmírnění nárůstu výkonů vyvolaného prodloužením tramvajové trati č. 4 na Borská pole.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka