Plzeň vyhlašuje Mikrogranty na kulturní akce

Rada města Plzně na svém posledním zasedání schválila vyhlášení takzvaných Mikrograntů, coby kontinuální podpory kulturního dění a občanských aktivit ve městě.

weby uniweb

Žádosti o finanční podporu je možné podávat od 19. dubna.

„Název celého dotačního programu je Mikrogranty na podporu kulturních a uměleckých projektů pro rok 2021 a je určen na podporu menších akcí realizovaných na území statutárního města Plzně a ve výjimečných případech i v jeho nejbližším okolí. Podporovány jsou projekty, které během roku oživí kulturní dění, a to zejména prostřednictvím aktivit v oblastech jako jsou hudba, tanec, divadlo, výtvarné umění, design, literatura, podpora kulturních a lidových tradic, site specific art a jiné. Prostřednictvím tohoto dotačního programu podporuje město Plzeň široké spektrum kulturních aktivit, zejména neziskových organizací, v některých případech zdánlivě menšinových kulturních a uměleckých projektů,“ uvedla náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Upozornila, že podávat žádosti je možné od 19. dubna a během roku bude několik uzávěrek příjmu žádostí o dotace tak, aby byly postupně posouzeny a podpořeny projekty pro období od jara do konce letošního roku. „Minimální požadovaná i poskytnutá částka v programu průběžných Mikrograntů je 5 tisíc, maximální 30 tisíc korun. Z dotace je však hrazeno maximálně 70 procent skutečných nákladů na projekt,“ informovala Eliška Bartáková.

Vedoucí Odboru kultury Magistrátu města Plzně Květuše Sokolová připomněla, že žádost musí být zpracována a odevzdána na předepsaném formuláři, který je k dispozici na odboru kultury na adrese Kopeckého sady 11, nebo ke stažení na webu města www.plzen.eu v sekci Granty a dotace. Upřesnila také data jednotlivých uzávěrek příjmu dotací. „Termíny uzávěrek odevzdání žádostí jsou celkem čtyři, a to 26. dubna, 31. května, 30. července a 10. září,“ uvedla Květuše Sokolová. A dodala, že žádost o dotaci musí být podána před zahájením konání daného projektu.


STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
getsmart

Hlavní zprávy

 

AUTO CB škoda plus
uniweb weby