Plzeňáci mohou nosit dárky pro opuštěné lidi

Obyvatelé Plzně mohou o letošních Vánocích obdarovat prostřednictvím městské charity opuštěné lidi. Ve všech plzeňských kostelech budou v neděli 10. prosince připraveny velké koše, do nichž mohou lidé vložit dárky. Pracovníci charity je pak v předvánočním čase rozdají lidem, kteří nikoho nemají.


Obyvatelé Plzně mohou o letošních Vánocích obdarovat prostřednictvím městské charity opuštěné lidi. Ve všech plzeňských kostelech budou v neděli 10. prosince připraveny velké koše, do nichž mohou lidé vložit dárky. Pracovníci charity je pak v předvánočním čase rozdají lidem, kteří nikoho nemají, řekla Anna Srbová z městské charity.
"Pro plzeňskou veřejnost, která by se chtěla do akce zapojit a nevyhovuje jí dávat dárky do kostela, budu jako každoročně k dispozici v sobotu 9. prosince od 10:00 do 14:00 na biskupství na náměstí Republiky," doplnila Srbová. Na biskupství se zároveň budou za dobrovolný příspěvek nabízet výrobky klientů a příznivců charity.
Pro opuštěné lidi je možné připravit vše, co může člověku udělat radost: kávu, čaj, vánoční pečivo, trvanlivé ovoce, suché plody, čokoládu, konzervy, sváteční potraviny, kosmetiku, šampony, drobné doplňky, svíčku nebo vázičku, poradila Srbová. "Budeme vděční za vše," dodala.
Na Štědrý den pak charita pořádá v budově biskupství setkání pod vánočním stromečkem s pohoštěním a drobnými dárky pro opuštěné lidi. "Do tohoto společenství zveme všechny, kteří by jinak byli sami, ať jsou mladí, staří, věřící, nevěřící, nikoho nevyjímáme a všechny vítáme," pozvala Srbová.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 09.12.2006 12:100 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq