Plzeňáci Plzeňákům děkovali online, vybralo se téměř 30 tisíc

Pořad Plzeňáci Plzeňákům, jehož cílem bylo poděkovat všem, kteří stojí v době pandemie první linii, zhlédlo na FB a YouTube Městského obvodu Plzeň 3 v neděli více než 1 300 lidí.

jaro auto cb

 Další zhruba 3 tisíce diváků pořad sledovalo na Plzeň TV a na web plzen.cz se připojilo více než 700 lidí. Dárci z řad diváků věnovali při této příležitosti celkem 28 855 korun Diecézní charitě Plzeň.

„Našim cílem bylo poděkovat všem profesím, které za poslední rok stojí v první linii. Lidem jsme také chtěli připomenout plzeňské umělce a nechat je nahlédnout do divadelních budov, kam se teď podívat nemohou. Jsem rád, že byl o pořad zájem a také mě těší, že lidé posílali dárcovské SMS a finanční dary, které v této době pomohou sociálně slabým více než kdy jindy,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka.

Díky dárcům, kteří během přenosu zasílali dárcovské DMS se vybralo 2 100 Kč a dalších 26 755 Kč zaslali lidé na transparentní účet Diecézní charity Plzeň.

„Děkuji za finanční podporu všem dárcům, protože pochopili, že vlastním podílem umožní dalším sloužit. A věřte, že nám to nesmírně pomáhá v náročné době, kdy zdroje na provoz našich služeb opravdu chybí,“ uvedl ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr. Výtěžek akce poputuje na potravinovou pomoc nejchudším plzeňským rodinám a jednotlivcům a na péči o seniory v Domově sv. Alžběty. Čtvrtinu vybraných financí obdrží také spolek K Srdci.

„Za Divadlo Josefa Kajetána Tyla jsme rádi, že pořad splnil svůj účel a věříme, že také pobavil diváky. Děkujeme všem, kteří se na něm podíleli, i těm, kteří přispěli. Solidarita a samozřejmě i dobrá nálada jsou v dnešní době zapotřebí,“ dodává ředitel DJKT Martin Otava. 

Pořad Plzeňáci Plzeňákům, který připravil Městský obvod Plzeň 3 a Divadlo J. K. Tyla, měl premiéru v neděli 25. dubna. Kdo premiéru nestihl, může pořad zhlédnout po dobu jednoho měsíce na YouTube kanále Městského obvodu Plzeň 3. Stále je také možné přispívat na transparentní účet Diecézní charity Plzeň 277850809/0300, stačí připsat heslo PLZEŇÁCI.

„Za podporu všem dárcům velmi děkujeme. Doufáme, že se nám díky pořadu Plzeňáci Plzeňákům podařilo divákům zlepšit náladu a budeme se těšit příště už na osobní setkání na některé z akcí, které pro vás připravujeme,“ uzavírá David Procházka.

Fotogalerie
STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
STK Nepomucká

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby