Největšího úspěchu v kariéře dosáhl plzeňský dálkový plavec Jakub Fichtl. Tento český reprezentant přivezl tento týden ze světového poháru v americkém Atlantic city bronzovou medaili a kvalifikoval se tak na letošní mistrovství světa v Dubaji.
Největšího úspěchu v kariéře dosáhl plzeňský dálkový plavec Jakub Fichtl. Tento český reprezentant přivezl tento týden ze světového poháru v americkém Atlantic city bronzovou medaili a kvalifikoval se tak na letošní mistrovství světa v Dubaji.
Světového poháru v Atlantic city se účastnilo pětapadesát dálkových plavců ze šestnácti zemí. Plavalo se v kanálu se slanou vodou, po kterém se přímo městem plavily lodě. Jakub zvolil správnou taktiku – držel se ve skupině, v závěru dokázal zrychlit.
Před Jakubem Fichtlem doplaval pouze Angličan a Australan, naopak za ním skončil například letošní už jistý vítěz světového poháru Bulhar Peter Stoičev i dvojnásobný mistr světa Evžen Bezručenko. Plzeňský borec se tímto úspěchem kvalifikoval na prosincové mistrovství světa v Dubaji. Tam se chce dostat do desítky.
Plavec plzeňské Radbuzy trénuje v krátké pětadvacítce na Chodském náměstí. To, že má k dispozici tak krátký bazén, ale jako handicap nebere.
Jakub Fichtl tedy své tréninky bude směřovat na prosincovou Dubaj. V týmech tam bude spolu s Yvettou Hlaváčovou a dalším mužem pro Českou republiku obhajovat bronz.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
AtomGym je moderní tělocvična specializovaná na bojové sporty a funkční trénink. Vznikla v roce 2012 a nabízí 650 m2 prostoru, z toho 450 m2 tvoří hlavní sál vybavený profi ringem (6×6 m s pódiem) a tréninkovou klecí (6,1 m). Celý povrch je pokryt odolným tatami. Sál je možné pronajmout pro tréninky, semináře či školení.