Plzeňanky si zdobí nehty vánočními motivy

Vánoční nálada pohlcuje lidi každoročně víc a dříve než v předchozích letech. Typická sváteční výzdoba se ale neprojevuje už jen v obchodech, na ulicích a v domácnostech, řada žen si v poslední době nechává ozdobnými vánočními motivy zkrášlit i svoje nehty.


Vánoční nálada pohlcuje lidi každoročně víc a dříve než v předchozích letech. Typická sváteční výzdoba se ale neprojevuje už jen v obchodech, na ulicích a v domácnostech, řada žen si v poslední době nechává ozdobnými vánočními motivy zkrášlit i svoje nehty.
"Už to začíná přibývat, v prosinci si hodně žen nechává ozdobit nějakým tradičním vánočním motivem jeden nebo i víc nehtů," říká manikérka Jitka Čermáková z plzeňského nehtového studia v Dřevěné ulici. Možností, jak dostat nějaký vánoční motiv na přírodní či umělý drápek, je přitom několik. Dámy, kterým nechybí troška odvahy a smyslu pro humor, si mohou vybírat mezi motivy nalepenými, razítkovanými, ručně kreslenými různobarevnými laky nebo kombinacemi všech stylů. Obrázky se pak buď překrývají gelem nebo jen lakem na nehty.
Někdo dává přednost nenápadným motivům a střízlivým barvám, jsou i ženy, které rády nechají naplno pracovat svou i manikérčinu fantazii. "Je to někdy docela titěrná práce," přiznává Čermáková při kreslení miniaturního sněhuláčka s červeným nosem, modrým hrncem na hlavě a řadou knoflíků. Na jiných nehtech vyrábí zasněžený les, dárek se stužkou, sněhové vločky, vánoční stromeček, kytičku cesmíny, zvonečky, hvězdičky a další motivy. České ženy jsou prý stále nápaditější a odvážnější, takže dam s vánočními nehtíky každoročně přibývá.
"Já jsem měla na nehtech už všelicos, třeba šachovnici. Ráda zkouším novinky," přiznala zákaznice Monika Sluková, která si letos nechala vytvořit na každém nehtu jiný vánoční motiv. "Ženy se mi na nehty dívaly často, ale teď jsem si jistá, že si jich všimnou i muži," dodává se smíchem.
Vánoce nejsou jediným obdobím v roce, kdy dámy sahají po tematických nebo sezonních ozdobách. Před koncem roku si nechávají kreslit na nehty hodně třpytek, prskavky a ohňostroje, na svátek svatého Valentýna červená srdíčka a na Velikonoce barevná vajíčka, kachničky nebo pomlázky, vyjmenovává Čermáková. Klasikou nehtových studií zůstává tak zvaná francouzská manikúra, která vychází z přirozeného vzhledu s většinou bílou špičkou nehtu.
Pravidelnou úpravu nehtů si dopřává stále více zákaznic. Od dívek, které sotva opustí základní školu, až po důchodkyně. Samozřejmostí se ruce s upravenými nehty stávají například u stále většího počtu prodavaček a žen, které pracují se zákazníky nebo lidmi třeba na úřadech. I během roku se mění barevné nálady a módní trendy. Například v šedých krátkých smutných zimních dnech volí řada žen pro zlepšení nálady a oživení výrazně zářivou červeň.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 18.12.2006 07:140 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq