Plzeňská muzejní noc otevře galerie i muzea s programem a v netradiční dobu

Festival muzejních nocí pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR od roku 2004. Letos se v období od 20. 5. do 11. 6. 2022 v rámci celé České republiky uskuteční již 18. ročník.

weby uniweb

Fenomén Muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let k tradičním prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Také v Plzni se 27. května 2022 uskuteční již osmnáctý ročník tohoto festivalu. Plzeňská muzejní noc je oslavou nejen muzeí, jak by mohl napovídat její název, ale také galerií. V jejím průběhu se muzejní a galerijní sbírky a expozice představí v neobvyklou otevírací dobu, neboť některé instituce budou otevřené až do 23 hodin. Návštěvníci se do nich mohou podívat za zvýhodněné vstupné nebo úplně zdarma. Letošní ročník nabízí bohatý doprovodný program, který zahrnuje komentované prohlídky, oživené expozice, workshopy pro děti i dospělé, divadelní vystoupení, koncerty i světelné instalace.

Plzeňská muzejní noc proběhne v těchto institucích: 

Západočeská galerie v Plzni – výstavní síň „13“, Masné krámy, pozemek U Zvonu / Západočeské muzeum v Plzni – hlavní budova, prostranství před hlavní budovou ZČM v Plzni / Muzeum církevního umění plzeňské diecéze / Muzeum loutek / Pivovarské muzeum v Plzni / Plzeňské historické podzemí / Galerie Ladislava Sutnara (FDU LS ZČU) / Galerie Jiřího Trnky (UVU Plzeň) / Galerie města Plzně / byt rodiny Huga Semlera – interiér Adolfa Loose / Patton Memorial Pilsen / Muzeum rodiny Škodů / Muzeum strašidel Plzeň / Český rozhlas Plzeň.

Více informací a programy Plzeňské muzejní noci 2022 naleznete na webových stránkách www.zpc-galerie.cz.

Plzeňská muzejní noc

27. května 2022, 16–23 hodin

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Slavné sborové scény

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby