Plzeňské Giro vyhrál Stanislav Hejduk

Sportovní víkend na Doubravce v areálu SKP Rapid zakončil MTB maratón na 54 km Plzeňské Giro. V rekordním čase prolétl cílem Standa Hejduk (Top Ten Factor Teplice), sekundu za ním zaostal Ivan Rybařík (KHS cenytisku.cz) a na třetí pozici dojel Martin Zlámalík (Sezimovo Ústí) vítěz kategorie M30.

Sportovní víkend na Doubravce v areálu SKP Rapid zakončil MTB maratón na 54 km Plzeňské Giro. V rekordním čase prolétl cílem Standa Hejduk (Top Ten Factor Teplice), sekundu za ním zaostal Ivan Rybařík (KHS cenytisku.cz) a na třetí pozici dojel Martin Zlámalík (Sezimovo Ústí) vítěz kategorie M30. Bikeři se rozdělili hned po vrchařské prémii nad Kyšicemi, kterou ještě s přehledem vyhrál Václav Hlaváč (Scania Apache Kolín). Na špici se tak vytvořila čtyřčlenná skupina, z které následně odpadl právě Hlaváč. O vítězi z trojice závodníků se tak rozhodlo až ve spurtu v areálu Rapidu, kde měl nejvíce sil a technický sjezd nejlépe zvládnul Stanislav Hejduk a mohl se tak radovat z finanční prémie a bonusu 2,5L Fernet Stock. Znamenitě si v závodě počínal i autor trati Tomáš Kozák (Hepos), který vyhrál kategorii jezdců M40. "Dobré počasí bylo garantem rychlého a hlavně pohodového závodu pro všechny zúčastněné jezdce," uvedl organizátor Jan Kotal.