Plzeňské historické podzemí ozáří od středy Světýlka v hlubinách

Netradiční výstavu instalovala Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček v rámci projektu „Dvacet a furt freš“.

weby na míru UNIWEB

Návštěvníci se mohou těšit na sochy, malířské objekty a obrazy s jednotícím prvkem, kterým je směřování k naději. Výstava je pořádána v rámci programu projektu Plzeň - Evropského hlavní město kultury 2015.

Výstava spojená s 20. výročím založení SSUPŠ Zámeček představí na třicet výtvarných objektů vytvořených studenty této školy a dětmi z výtvarného kroužku Skřítek. „Studenti i Skřítci měli široké a zajímavé téma. Tím je směřování k naději a z exponátů pozitivní a duchovní energie skutečně vyzařuje. Navíc expozice ve specifických prostorách podzemí efekt ještě umocňuje,“ říká Anna Peřinová, vedoucí oddělení historických sbírek Plzeňského Prazdroje.

SSUPŠ Zámeček je první střední uměleckou školou založenou v Plzni. Nabízí pět maturitních studijních oborů, ale zabývá se také vzděláváním dospělých a v rámci zájmových kurzů zajišťuje také výtvarný kroužek Skřítek.  Kroužek vede renomovaná výtvarnice, ilustrátorka a scénografka Dana Raunerová.

Výstava „Světýlka v hlubinách“ bude v Plzeňském historickém podzemí ke zhlédnutí v rámci všech nabízených prohlídek každý den od 25. února až do konce letošního roku, který je v západočeské metropoli zasvěcen kultuře. 

Součástí vstupného do historického podzemí je pro starší 18 let i kupon na ochutnávku pivního speciálu Master polotmavý v jedné z vybraných plzeňských restaurací.   Více informací naleznete na www.plzenskepodzemi.cz 


NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby